Nadzwyczajne obrady w mieście

• Tv
Miasto z Wizją / 28.04.2017 / Komentarze
Burmistrz dostał uprawnienia do określenia opłat za korzystanie z plaż i wyciągu narciarskiego

Dziś (piątek 28.04) na nadzwyczajnej sesji zebrała się Rada Miasta Szczecinka. W porządku obrad zapisano trzy punkty, w tym rozpoczęcie i zakończenie sesji. Na sali obrad zasiadło 16 radnych.

Radni podejmowali uchwałę w sprawie zmiany wcześniejszej uchwały Rady Miasta o powierzeniu burmistrzowi uprawnień do ustalania wysokości cen i opłat za korzystanie z obiektów i urządzeń użyteczności publicznej wchodzących w skład mienia komunalnego miasta (plaże miejskie i wyciąg narciarki).

Głosowanie nad jednym punktem zabrało o wiele mniej czasu niż "dyskusja" radnych opozycji. Radni Marcin Bedka i Jacek Pawłowicz mieli zastrzeżenia czy tak "ważne" kompetencje można przekazywać burmistrzowi, a nie pozostawić ich w kompetencji demokratycznie wybranych w jednomandatowych okręgach wyborczych radnych.

- Po co w ogóle my się zbieramy - zauważył radny M. Bedka. - Oddajmy wszelkie kompetencje burmistrzowi i spotykajmy się dwa, trzy razy w roku. W tych "wielce odkrywczych" spostrzeżeniach wtórował mu radny J. Pawłowicz.

Po pełnym dramaturgii wystąpieniu radny M. Bedka … wniósł o zakończenie dyskusji. Podobnie uczynił radny Marek Ogrodziński nazywając wystąpienia radnych opozycji "biciem piany".

Reasumując: Rada Miasta przyjęła uchwałę 13 głosami "za" przy trzech "wstrzymujących się"

Wideo, montaż: Andrzej Remus