Nasi trenerzy szkolili się w Chojnicach

Miasto z Wizją / 11.02.2016 / Komentarze
Jak przygotować profesjonalny zespół?

W Chojnicach odbyły się warsztaty szkoleniowe pn.: „Mikrocykle treningowe okresu przygotowawczego w zespole profesjonalnym”. Zajęcia z trenerami poprowadził szkoleniowiec pierwszoligowego zespołu piłkarskiego "Chojniczanka" Mariusz Pawlak. Trener posiada licencję UEFA PRO. Grał tez zawodowo w piłkę, m.in. w zespołach: Lechii Gdańsk, Polonii Warszawa i Groclinu Grodzisk Wlkp. Wzięli w nich udział także trenerzy szczecineckiej Akademii Piłkarskiej.

- Po omówieniu teoretycznym przyszedł czas na praktykę – mówi "Miastu z Wizją" Szymon Bibik, prezes AP. - Na parkiet hali widowiskowo-sportowej "Centrum Park Chojnice" weszli zawodnicy pierwszej drużyny Chojniczanki, którzy odbyli pokazowy trening.

- Zajęcia były bardzo pożyteczne, a zademonstrowane ćwiczenia będą przydatne także młodym graczom – podkreśla trener Krzysztof Siemaszko.

- Szkoleniowiec juniorów starszych wziął udział w warsztatach wraz z sześcioma innych trenerami AP Szczecinek - dodaje Sz. Bibik. - Oprócz niego w zajęciach uczestniczyli trenerzy: Marcin Brzozowski, Marcin Korabiusz, Jarosław Kozanecki, Dariusz Mazur, Michał Ponichtera i Bartłomiej Szwałek.

W najbliższych dniach w Chojnicach rozegrane zostaną trzy ciekawe sparingi.

- W środę (11.02) o godz. 19 pierwszy zespół Chojniczanki zagra z seniorami MKP Szczecinek, w sobotę (14.02) o godz. 10 zmierzą się juniorzy młodsi Chojniczanki i AP Szczecinek (rocznik 2000). Z kolei o godz. 11.30 zagrają trampkarze starsi obu klubów (rocznik 2001) - dodaje prezes Bibik.

Tekst: Sławomir Włodarczyk - na podstawie relacji prezesa AP Szczecinek Szymona Bibika
Foto: AP Szczecinek