Nasi wędkarze na podium, ale do zwycięstwa zabrakło szczupaka

Miasto z Wizją / 25.09.2016 / Komentarze
"Szczecinecki Jesiotr 2016" przeszedł do historii

Nasi wędkarze stawali dzielnie i również dzielnie walczyli z rybami. Niestety, do zwycięstwa zabrakło trochę wędkarskiego szczęścia, a przede wszystkim szczupaków. Te pokonali zwycięzcy "Szczecineckiego Jesiotra" i zgarnęli najcenniejsze nagrody.

87 wędkarzy z całej Polski, m.in. z: Mielna, Sianowa, Koszalina, Miastka, Polanowa, Człuchowa, a nawet z Rzeszowa, Krakowa, Wałbrzycha, Wrocławia, Warszawy i oczywiście Szczecinka wypłynęło łodziami na jezioro Trzesiecko by zmierzyć się ze szczecineckimi drapieżnikami - szczupakami, sandaczami, okoniami i sumami.

- Sumy i sandacze strajkowały, okonie brały jak szalone, ale maluchy - mówi "Miastu z Wizją" Andrzej Pilzek, szef Koła PZW "Jesiotr", organizatora sobotnich zawodów.

- Koledzy złowili dwa "mierzone" szczupaki. Pierwszy liczył 54 cm i dał zwycięstwo w zawodach, oczywiście "do spółki" z okoniami. Z kolei drugi mierzył 57 cm i wraz z okoniami został sklasyfikowany na drugim miejscu.

"Szczecineckiego Jesiotra 2016" wygrała para Krzysztof Kostrzewa (Warszawa) i Arkadiusz Taut (Skierniewice). Na drugim miejscu podium stanęli: Piotr Kieżel i Marcin Wiesiołek (obaj z Nowego Tomyśla). "Pudło" uzupełnili szczecinecczanie reprezentujący barwy Koła PZW "Jesiotr" - Przemysław Kalinicz i Jacek Wasilewski. Na czwartym miejscu sklasyfikowano Wojciecha Jażdżewskiego (Człuchów) i Roberta Pobojewskiego ("Jesiotr" Szczecinek).

Nagrody, jak zwykle, gdy zawody organizują nasi wędkarze, były bardzo atrakcyjne. Pierwsze i trzecie miejsce nagrodzono silnikami do łodzi. Z kolei drugie - echosondą.

Sponsor zawodów - firma Kronospan ufundowała dwie nagrody (markowe wędki) dla dwóch najlepszych wędkarzy reprezentujących jej barwy. Zwycięzcami tej klasyfikacji okazali się: Jacek Sobczak i Paweł Sochocki.

- Można powiedzieć, że nasze ryby dziś odpoczywały - podkreśla A. Pilzek. - Koledzy pokonali kilka szczupaków, ale jak wspomniałem tylko dwa były wymiarowe. Z kolei okonie brały jak szalone, złowiono ich dobrze ponad… dwieście. Niestety, znakomita większość to maluchy nieprzekraczające dopuszczalny wymiar, czyli 18 cm. To dziwne, bo jeszcze kilka dni temu niemal seryjnie łowiliśmy na Trzesiecku ponad kilogramowe sztuki. Winna aura? Tak twierdzą najznakomitsi fachowcy i znawcy rybich przyzwyczajeń. A tych w Szczecinku na "Jesiotrze" nie brakowało.

Jak podkreślił A. Pilzek, nasi wędkarze chcą organizować zawody najwyższej rangi.

- Wiemy jak to robić, mamy niezbędne doświadczenie, dlatego będziemy zabiegać, by Zarząd Główny Polskiego Związku Wędkarskiego doceniał Szczecinek jak najczęściej.

O rozpoczęciu zmagań w VIII Otwartych Ogólnopolskich Zawodach Wędkarskich Parami z Łodzi "Szczecinecki Jesiotr 2016" pisaliśmy w artykule:

Tekst: Sławomir Włodarczyk

Foto: Marzena Góra