Niebezpiecznie na drogach. Policja apeluje o rozsądek

Miasto z Wizją / 27.05.2016 / Komentarze
Wypadek w Łubowie, wypadek na Marcelinie

Jak poinformowała zachodniopomorska policja, w środę i czwartek na drogach regionu doszło do 6 wypadków. Siedem osób zostało rannych. Policjanci zatrzymali 18 nietrzeźwych kierowców pojazdów mechanicznych.

Dziś (piątek 27.05) po północy w Łubowie na drodze krajowej nr 29 19- latek kierujący samochodem marki Opel Vectra na łuku drogi utracił panowanie nad pojazdem i zjechał na chodnik uderzając najpierw w budynek a potem w słup. Kierowca, jak i 20-letni pasażer z obrażeniami trafili do szpitala. Jak ustalili policjanci, 19- latek był nietrzeźwy, miał  promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Nie posiada też prawa jazdy.

Około godz. 7 na krajowej "20" doszło do kolejnego wypadku. W okolicy Marcelina młody mężczyzna prowadzący Audi zjechał z jezdni i uderzył w drzewo. Z obrażeniami ciała trafił do szpitala.

- Przed nami jeszcze  kilka wolnych od pracy dni, wybierając się w podróż pamiętajmy o rozsądku i rozwadze na drodze. Życie i zdrowie jest bezcenne - apelują policjanci.

Z komunikatu policji - sobota 28.05:

Od czwartku na drogach naszego województwa doszło do 11 wypadków drogowych, w których 12 osób zostało rannych. W tym okresie zachodniopomorscy policjanci zatrzymali 24 nietrzeźwych kierowców pojazdów mechanicznych.

Do kolejnych wypadków podczas tego weekendu doszło w Szczecinku, gdzie 27- latek kierujący audi A 4, na  luku drogi wpadł w poślizg, zjechał na pobocze, uderzył w drzewo i dachował. Mężczyzna w stanie ciężkim przebywa w szpitalu.

Tekst: Sławomir Włodarczyk

Foto: Andrzej Remus (wypadek koło Marcelina)