Niech się święci 1 Maja

Miasto z Wizją / 01.05.2017 / Komentarze
Jedyny taki pochód w Polsce. Gdzie? W Bornem Sulinowie!

Pod przewodnim hasłem: "Młodzież przyszłością Bornego Sulinowa" mieszkańcy "leśnego miasteczka" świętowali dziś 1 Maja.

Od wielu lat tradycją są pierwszomajowe, wielobarwne pochody przemierzające główną aleją Bornego Sulinowa. Nie inaczej było dziś. W pochodzie, który ruszył z tzw. palcu defilad do Pensjonatu PRL można było podziwiać przede wszystkim młodych ludzi reprezentujących kluby sportowe i stowarzyszenia. Tradycją stał się też udział w pochodzie turystów przebywających na spływie kajakowym rzeką Piławą.

- Tę tradycję kultywujemy już od lat - mówi "Miastu z Wizją" Bogdan Bereszyński, szef Koła PTTK "Wiarusy". - Na razie stoimy na brzegu pięknej Piławy i mamy kilka godzin wolnego. Dziś się bawimy w Bornem Sulinowie, jutro ruszamy w dół rzeki.

W pochodzie nie zabrakło też miłośników militariów i wojskowości. Na Alei Niepodległości mogliśmy podziwiać zabytkowe wojskowe - i nie tylko - pojazdy. Obok siebie szli "żołnierze " Armii Radzieckiej oraz przodownicy pracy PRL

W pochodzie podążała też „klasa robotnicza” miejscowych zakładów pracy, czyli gościńców, hoteli, kawiarni, kawiarenek, barów i pensjonatów. Razem ze swoimi pracownikami byli też ich właściciele.

Zabawa trwała do późnego wieczoru. Uczestnicy pierwszomajowej zabawy przekonywali nas, że za rok znów się spotkają na pochodzie ku czci Międzynarodowego Święta Klasy Robotniczej 1 Maja.