Nowe fontanny lada dzień oficjalnie rozpoczną sezon

• Tv
Miasto z Wizją / 03.05.2017 / Komentarze
Obecnie trwa sprawdzanie, czy wodne instalacje działają bez zarzutu

Od kilku dni mieszkańcy spacerujący miejskim deptakiem mogą już zobaczyć, jak wyglądają nowe fontanny, które pojawiły się na Placu Wolności. W minionym tygodniu wodotryski zostały uruchomione – z dysz popłynęła woda, a całość dopełniło wielobarwne podświetlenie. Była to próba generalna przed oficjalnym rozpoczęciem sezonu przez szczecineckie fontanny. Końcowy efekt prac robi wrażenie zwłaszcza po zapadnięciu zmroku, kiedy strzelające na kilka metrów w górę wodne strumienie mienią się różnymi kolorami.

Obecnie wodne instalacje cały czas pracują. Jeżeli nie pojawią się żadne niepokojące „niespodzianki”, lada dzień z placu przed ratuszem znikną ostatnie ogrodzenia, a tym samym główna fontanna zostanie Ww pełni oddana do użytku mieszkańcom.

Przypomnijmy, że w centrum miasta wybudowane zostały trzy fontanny  - dwie fontanny o nieckach klasycznych, zlokalizowane przy wejściu do ratusza oraz fontanna posadzkowa, która zastąpiła „starą” fontannę. Posiadają one trzy typy tryskaczy, a tryskająca z nich woda na wys. około 4 m będzie podświetlona kolorowymi lampami RGB.

Tekst, zdjęcia, montaż: Marzena Góra