Obradowała Rada Miasta

  • Tv
  • Aktualności
Miasto z Wizją / 30.01.2017 / Komentarze
Szczecinek ma Program Ochrony Zabytków i plan działań w zakresie rozwoju turystyki

Dziś (poniedziałek 30.01) na sesji zebrała się Rada Miasta. Na sali obrad zasiadło 19 radnych. "Zmierzyli" się oni z 24 punktami porządku dnia.

Po załatwieniu spraw regulaminowych rada podjęła decyzje w sprawie uchwalenia „Wieloletniego Planu Rozwoju i Modernizacji Urządzeń Wodociągowych i Urządzeń Kanalizacyjnych będących w posiadaniu Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Spółka z o.o. z siedzibą w Szczecinku na lata 2017-2019” oraz (nie bez protestów opozycji) przyjęcia „Gminnego programu opieki nad zabytkami Miasta Szczecinek na lata 2017-2020” a także Planu działań Miasta Szczecinek w zakresie rozwoju turystyki. Radni opozycyjni mieli do tego planu kilka pytań. M.in. radny Jacek Pawłowicz nijak nie mógł zrozumieć, w jaki sposób nowy pomost na jeziorze Trzesiecko przy Zamku Książąt Pomorskich rozszerzy i uatrakcyjni turystyczną ofertę miasta.

O obu dokumentach pisaliśmy w artykułach:

http://miastozwizja.pl/plan-rozwoju-szczecineckiej-turystyki oraz

http://miastozwizja.pl/miasto-bedzie-chronic-swoje-zabytki

W dalszej części obrad radni podejmowali kolejne uchwały, m.in. w sprawie: przystąpienia do sporządzenia zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego „Armii Krajowej-1” i „Kaszubska-II” oraz w sprawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego „Polna-1”.

Rada zdecydowała również o zmianie uchwały Rady Miasta z 16 listopada 2015 r. w sprawie uchwalenia i przyjęcia do realizacji „Planu gospodarki niskoemisyjnej dla Miasta Szczecinek”.

W dalszej części obrad radni podjęli uchwały m.in. w sprawie: projektu dostosowania sieci szkół podstawowych i gimnazjów do nowego ustroju szkolnego, trybu udzielania i rozliczania dotacji dla przedszkoli i szkół, dla których miasto nie jest organem prowadzącym oraz trybu i zakresu kontroli prawidłowości ich pobrania i wykorzystywania, określenia wysokości opłat oraz czasu przeznaczonego na bezpłatne nauczanie, wychowanie i opiekę w przedszkolu publicznym prowadzonym przez miasto, upoważnienia dyrektora Komunalnego Centrum Usług Wspólnych do wydawania decyzji administracyjnych, zmiany uchwały Rady Miasta z 19 grudnia 2016 r. w sprawie „ Wieloletniego Programu Gospodarowania Mieszkaniowym Zasobem Miasta Szczecinek na lata 2017-2021”, zmiany uchwały o podziale miasta na okręgi wyborcze, ustalenia ich granic i numerów oraz liczby radnych wybieranych w każdym okręgu oraz w sprawie zmiany uchwały o podziale miasta na stałe obwody głosowania, ustalenia ich granic i numerów oraz siedzib obwodowych komisji wyborczych.

Radni zdecydowali również o zmianie statutu szczecineckich osiedli: Osiedla Kopernika - Winniczna, Osiedla Centrum oraz Osiedla Mickiewicza - Chełmińska.

Sprawozdanie Burmistrza oraz informacja przewodniczącej Rady Miasta zakończyły obrady.

W czasie interpelacji radni dyskutowali m.in. o konieczności zakupu przez miasto autobusów elektrycznych, stanie czystości powietrza, koszach na śmieci zlokalizowanych w Parku Miejskim oraz… starych lampach stojących na Placu Wolności.

Zarówno w czasie sesji jak i zapytań, radni opozycyjni prowokowali burmistrza Jerzego Hardie-Douglasa (ten sprowokować się nie dał), często zachowując się skandalicznie. Dotyczy to radnych Marcina Bedki i Jacka Pawłowicza.

Tekst i foto: Sławomir Włodarczyk
Zdjęcia, montaż: Andrzej Remus