Odeszli z "Nitexu", znaleźli pracę

Miasto z Wizją / 13.04.2017 / Komentarze
Pomógł Powiatowy Urząd Pracy, pomogła szczecinecka firma

Jak już informowaliśmy, producent mebli tapicerowanych - firma "Nitex" likwiduje swój zakład w Szczecinku. Pracę straciły 24 osoby. Jak się okazuje, praktycznie każda z nich znalazła nowe zajęcie.

- W środę (12.04) spotkaliśmy się z pracownikami byłego "Nitexu" - mówi "Miastu z Wizją" Maciej Batura, zastępca dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy.

- Na spotkanie przyszło 11 osób. Był też przedstawiciel firmy "Moje Bambino" - dawany "Insgraf". Firma właśnie rusza z produkcją mebli tapicerowanych i wyraziła chęć zatrudnienia byłych pracowników "Nitexu". Większość z osób, z którymi się spotkaliśmy wyraziła zainteresowanie i już dogaduje warunki zatrudnienia z nowym pracodawcą.

Jak powiedział nam dyr. Batura, z kolei jedna osoba wyraziła chęć udziału w szkoleniu i zdobycia nowego zawodu, a część odeszła na zaopatrzenie przedemerytalne.

- Cały czas jesteśmy w kontakcie zarówno z byłymi pracownikami "Nitexu", jak i pracodawcami. Każdej osobie, która wyrazi takie zainteresowanie, postaramy się pomóc w znalezieniu pracy - kończy nasz rozmówca.