Odzyskał portfel z gotówką dzięki uczciwej kobiecie

Miasto z Wizją / 13.03.2017 / Komentarze
131 interwencji. Tydzień Straży Miejskiej

W ubiegłym tygodniu strażnicy miejscy podjęli 131 interwencji w stosunku do 110 osób.

- Za pomocą kamer monitoringu miejskiego operatorzy ujawnili 12 zdarzeń, z czego w 11 przypadkach interwencję podejmowały nasze patrole - mówi "Miastu z Wizją" komendant SM Grzegorz Grondys.

We wtorek (7.03) przed godz. 18 patrol udał się na ul. Warszawską, gdzie miał spać upojony alkoholem mężczyzna. Po wylegitymowaniu został doprowadzony do miejsca zamieszkania na ul. Armii Krajowej. Tam odebrała go matka.

W piątek (10.03) około godz. 23 operator kamer monitoringu wizyjnego zauważył przy ul. Bohaterów Warszawy mężczyznę niszczącego markerem elewację budynków. Tym razem nie udało się go zatrzymać, ale twarz na nagraniu jest doskonale widoczna. Niewątpliwie zostanie rozpoznany.

W niedzielę (12.03) przed godz. 7 dyżurny komendy otrzymał telefon od mieszkanki Szczecinka informujący, że przy jednym z lokali znalazła portfel z zawartością. Strażnicy stwierdzili, że oprócz dokumentów właściciela znajdują się tam karty kredytowe oraz pieniądze w kwocie prawie 3 tys. zł. Portfel z zawartością powrócił do szczęśliwego właściciela.

- Kobiecie należy się głęboki szacunek za jej uczciwość - podkreśla G. Grondys.

- Przypominam o obowiązkach właścicieli, zarządców nieruchomości utrzymania ich we właściwym stanie sanitarno-porządkowym. Czas już zacząć wiosenne porządki, a na wielu nieruchomościach zalegają sterty pozimowych śmieci.

- Wielokrotnie również przypominaliśmy o obowiązkach właścicieli psów. Po pierwsze mają obowiązek sprzątać po swoich pupilach. Nikt nie musi deptać po ich odchodach a drugą sprawa jest ich wyprowadzanie na smyczach, a psów ras niebezpiecznych lub psów agresywnych, w kagańcach. Sprawa o wykroczenie polegające zarówno na nieposprzątaniu po psie jak i na niezachowaniu nakazanych środków ostrożności, czyli puszczania go samopas, może zostać zakończona postępowaniem mandatowym, może też zostać skierowany wniosek o ukaranie takiej osoby do Sądu Rejonowego. Właściciele psów mają również obowiązek szczepić je przeciwko wściekliźnie raz w roku. W przypadku, gdy nastąpi pogryzienie przez psa właściciel oprócz odpowiedzialności cywilnej może również ponieść odpowiedzialność karną - za naszym pośrednictwem przypomina i ostrzega G. Grondys.

Tekst i foto główne: Sławomir Włodarczyk

Foto galeria: Straż Miejska w Szczecinku