Ostatni dzień nauki i… ferie!

Miasto z Wizją / 29.01.2016 / Komentarze
W poniedziałek, 1 lutego w woj. zachodniopomorskim rozpoczyna się dwutygodniowa przerwa zimowa od zajęć lekcyjnych

Uczniowie szczecineckich szkół mają powody do zadowolenia. W poniedziałek, 1 lutego w woj. zachodniopomorskim rozpoczyna się dwutygodniowa przerwa zimowa w placówkach oświatowych. Tym samym dzieci i młodzież dziś (29.01) ostatni raz zasiądą w szkolnych ławach przed tegorocznymi feriami. Ci, którzy postanowili spędzić wolny od nauki czas w mieście, z pewnością nie będą się nudzić.

Podobnie jak w latach ubiegłych, również w tym roku sporo atrakcji najmłodszym zapewni Samorządowa Agencja Promocji i Kultury, która wspólnie z Ośrodkiem Sportu i Rekreacji przygotowała aż dwie oferty. Zajęcia tu będą odbywały się w dwóch grupach tematycznych - „Zoolandia” oraz „Na sportowo z OSiR-em”. Spotkania pierwszej z nich poświęcone zostaną tematyce związanej z przyrodą i światem zwierząt. Z kolei druga grupa w tym czasie będzie mogła spędzić aktywnie czas odwiedzając miejskie obiekty sportowe. Organizatorzy przewidzieli także szereg wycieczek i wspólnych spotkań.

Zimowe miejskie półkolonie odbędą się również w Szkole Podstawowej nr 1. Do ich organizacji włączył się m.in. SzLOT, Aqua-Tur, Muzeum Regionalne, Oddział WOPR Szczecinek, Muzeum Wału Pomorskiego czy Koło PZW Jesiotr. Dzięki współpracy licznych instytucji i organizacji, feryjna propozycja zapowiada się niezwykle ciekawie. W ramach spotkań, które odbywać się będą od poniedziałku do piątku, dzieci wezmą udział w licznych grach i zabawach, zajęciach plastycznych, a także odwiedzą pływalnię i kino.

Zbliżająca się przerwa od lekcji i szkolnych obowiązków to także czas wizyt w Muzeum Regionalnym. Tu zajęcia prowadzone będą w poniedziałki, środy oraz w piątki. Udział w nich mogą wziąć dzieci w wieku od 7 do 12 lat. Każde ze spotkań rozpocznie się o godz. 12 i potrwa godzinę, w czasie której na uczestników feryjnych warsztatów czekają rozmaite atrakcje w postaci gier, zabaw, konkursów i zajęć plastycznych. Oczywiście przy okazji uczestnicy spotkań dowiedzą się nieco więcej na temat naszej lokalnej historii.

Tekst: Marzena Góra