Ostatni koszarowiec idzie do "cywila"

Miasto z Wizją / 08.03.2017 / Komentarze
Uroczyste otwarcie budynku na początku kwietnia. A później zasiedlanie

W końcowy etap inwestycyjny weszła przebudowa na mieszkania ostatniego w Szczecinku koszarowca - byłego magazynu mundurowego, stojącego przy ul. Polnej koło wojskowej przychodni lekarskiej.

- Firma realizująca inwestycję (Lik-Bud z Polic - dop. red.) właśnie ją kończy - mówi "Miastu z Wizją" Tomasz Wełk, prezes ZGM-TBS.

- Trwają końcowe prace wykończeniowe w środku budynku oraz porządkowany jest teren wokół budynku. Termin zakończenia wszelkich prac planowany jest na koniec marca. Na początku kwietnia oddamy koszarowiec do dyspozycji przyszłych lokatorów. Z tej okazji planujemy mała uroczystość. A jest się, z czego cieszyć, bo Szczecinkowi przybędzie 25 mieszkań komunalnych.

Koszt przebudowy koszarowca zamknie sie kwotą ponad 4 miliony złotych. Inwestycja w około 50 proc. zostanie dofinansowana przez Bank Gospodarstwa Krajowego. Warunkiem otrzymania tych pieniędzy jest jednak utworzenie przez miasto 25 mieszkań socjalnych.
W sąsiedztwie budynku powstaje też infrastruktura towarzysząca, m.in. garaże i plac zabaw. Nowo wybudowane mieszkania „zwolnią” lokale ZGM o bardzo niskim standardzie w innych punktach miasta, dzięki czemu miastu przybędzie tyle samo mieszkań socjalnych.
Na osiedlu w sąsiedztwie ulic: Polna, Kosińskiego, Kościuszki i Myśliwska (jeszcze w latach 80. i 90. stacjonowały tam jednostki szczecineckich Związków Taktycznych: 20 Warszawskiej Dywizji Pancernej i 2 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej - 26 dywizjon artylerii rakietowej, później 107 dywizjon przeciwpancerny i 2 batalion dowodzenia) stoi obecnie pięć budynków mieszkalnych. Niebawem będzie ich siedem, licząc, wspomniany koszarowiec i nowy budynek ZGM, który ma powstać tuż przy ul. Polnej, niemal vis a vis obiektu Komendy Powiatowej Policji.
Foto w galerii: Popatrzmy ja zmieniał się koszarowiec na przełomie lat 2015/2016 oraz w latach 2016-2017.