Ostatnie dni głosowania w Budżecie Obywatelskim

Miasto z Wizją / 18.02.2020 / Komentarze
Każdy z mieszkańców może oddać głos na pięć wybranych projektów

Mieszkańcy, którzy dotychczas nie oddali jeszcze swoich głosów na inicjatywy w ramach tegorocznego Budżetu Obywatelskiego, mają na to jeszcze tylko kilka dni. Głosowanie zakończy się w niedzielę, 23 lutego o północy.

Przypomnijmy, że głosowanie rozpoczęło się 3 lutego. Pomysły mieszkańców odnośnie tego, na co w tym roku można spożytkować łączną pulę 800 tys. złotych były różnorodne. Od małych inwestycji i remontów, poprzez nieco większe przedsięwzięcia i inicjatywy dla szerszego grona mieszkańców, aż po duże projekty turystyczne i imprezy kulturalne dla szczecinecczan i przyjezdnych gości.

Głosować można na stronie www.szczecinek.budzet-obywatelski.org. Punkty, w których będzie można oddać swój głos w formie papierowej zlokalizowane będą w Biurze Obsługi Interesanta w Urzędzie Miasta (czynne w piątek w godz. 8.30-13.00), w Bibliotece Publicznej przy ul. Wyszyńskiego (czynna w piątek w godz. 9.00-19.00, w sobotę 9.00-15.00 ) oraz w bibliotece przy ul. Jeziornej (czynna w piątek w godz. 10.00-18.00, w sobotę 9.00-14.00).

- Budżet Obywatelski  zamknie się kwotą 800 tys. zł. Zasady są takie same, jak podczas pierwszej edycji. Wszystkich mieszkańców bardzo serdecznie zachęcam do głosowania. Poprzednia edycja cieszyła się bardzo dużym powodzeniem i mam nadzieję, że tym razem będzie podobnie – mówi burmistrz Daniel Rak.

Prawo udziału w głosowaniu ma każdy mieszkaniec Szczecinka zamieszkały na jego terenie. W imieniu osób niepełnoletnich głos oddaje rodzic/opiekun prawny. Głosowanie odbywa się przez oddanie głosu na papierowej karcie do głosowania w punkcie głosowania lub drogą elektroniczną na stronie internetowej budżetu obywatelskiego. Każdy głosujący może oddać głos na maksymalnie pięć projektów. Z kolei każda osoba uprawniona do głosowania może zagłosować tylko jeden raz. Tytuły projektów Budżetu Obywatelskiego (wraz z opisem), nad którymi możemy głosować dostępne są na stronie internetowej: https://szczecinek.budzet-obywatelski.org/projekty

Więcej na temat projektów zgłoszonych w ramach tegorocznego Budżetu Obywatelskiego pisaliśmy w artykule „Będziemy wybierać spośród 27 pomysłów”.

Tekst: Marzena Góra

Foto: Sławomir Włodarczyk