Pijany rekord tygodnia "za kółkiem" należy do… kobiety

Miasto z Wizją / 14.03.2017 / Komentarze
Dmuchnęła w policyjny alkomat 2,3 promila

W ubiegłym tygodniu policjanci zatrzymali troje nietrzeźwych kierowców.

- Tym razem niechlubnym rekordzistą opilstwa za kierownicą okazała się… kobieta - mówi "Miastu z Wizją" mł. asp. Anna Matys, rzecznik prasowy szczecineckiej policji.

- 37-letnia kierująca samochodem Audi A3 dmuchnęła w alkomat 2,3 promila alkoholu. Do zatrzymania doszło na ulicach Szczecinka.

Mocno zdziwieni musieli być funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego, gdy w Szczecinku skontrolowali 39-letniego prowadzącego Seata. Mężczyzna okazał sie być "klientem" posiadającym… 122-miesięczny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

- Zakaz ten kończy się w kwietniu 2018 roku. Mężczyzna przez blisko 10 lat "uzbierał" karę za jazdę m.in. po pijanemu i bez prawa jazdy. Teraz znów stanie przed sądem - dodaje A. Matys.