Piłkarz Akademii w Pogoni Szczecin

Miasto z Wizją / 18.02.2016 / Komentarze
Bajkowa kariera Mateusza Bartolewskiego

Mateusz Bartolewski, czołowy piłkarz zespołu juniorów starszych Akademii Piłkarskiej Szczecinek (po rundzie jesiennej szczecinecki zespół jest wiceliderem Ligi Wojewódzkiej) został piłkarzem Pogoni Szczecin. Do czwartej drużyny Ekstraklasy trafił na zasadzie transferu definitywnego.

- Klub ze Szczecina zainteresowanie strzelcem sześciu bramek jesienią wyraził na początku grudnia, gdy wraz z Karolem Jabłońskim i Robertem Drzewińskim zaprosił go na dwudniowe testy - mówi "Miastu z Wizją" Szymon Bibik, prezes AP Szczecinek.

- Mateusz wypadł w nich na tyle dobrze, że został zaproszony na lutowy obóz juniorów starszych, który odbył się w Pogorzelicy. Co prawda na początku zgrupowania doznał niegroźnej kontuzji, ale to nie przeszkodziło w osiągnięciu porozumienia pomiędzy klubami i ostatecznym transferze.

- Ten transfer jest dla nas potwierdzeniem tego, że szkolenie w Akademii Piłkarskiej przebiega w sposób harmonijny i w jego finale może być transfer do czołowego klubu w kraju – podkreśla Sz. Bibik. - Warto podkreślić, że Mateusz jest miejscowym zawodnikiem, a w klubie trenował nieprzerwanie od momentu jego powstania, a więc od 2009 roku. Pokazał innym graczom marzącym o karierze piłkarza, że można zostać zauważonym trenując w Szczecinku. Pod warunkiem, że dołoży się do tego odpowiednie zaangażowanie. Mam nadzieję, że to początek naszej dobrej współpracy z ekstraklasowym klubem ze stolicy województwa.

Na początek swojej przygody w Pogoni Szczecin Mateusz Bartolewski będzie miał szansę na występy w Centralnej Lidze Juniorów. Po jesiennej rundzie rozgrywek drużyna ze Szczecina jest wiceliderem tabeli, za Lechem Poznań i przed Zagłębiem Lubin.

Tekst Sławomir Włodarczyk - na podstawie materiału prasowego AP Szczecinek.

Foto: Daniel Górka