Pobiegną ubrani cali na niebiesko

Miasto z Wizją / 14.03.2017 / Komentarze
W Szczecinku po raz drugi odbędzie się „Niebieski Bieg” w ramach Światowego Dnia Świadomości Autyzmu

2 kwietnia na całym globie obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Do ogólnopolskiej kampanii społecznej, przebiegającej pod hasłem „Autyzm. Poznaj, zanim ocenisz” – która tradycyjnie ubrana zostanie w niebieskie barwy – kolejny raz przyłączy się także Szczecinek.

Tego dnia nad Trzesieckiem tradycyjnie zorganizowana zostanie akcja informacyjna, której celem będzie nie tylko dobra zabawa, integracja i wspólne spędzenie czasu, ale przede wszystkim podniesienie świadomości mieszkańców odnośnie choroby – wytłumaczenie, czym jest autyzm, jak postępować z autystykiem oraz, co najważniejsze, aby nie oceniać osób chorych, ich zachowań  czy nawyków.

Tegoroczna szczecinecka odsłona akcji – podobnie jak w minionym roku - zainicjowana zostanie w parku miejskim. Tu z samego rana stawią się pasjonaci biegania spotykający się w ramach Parkrun oraz Teamu Biegowego.

- Włączamy się do akcji po raz drugi i zapraszamy wszystkich mieszkańców miasta na „Niebieski Bieg”.
Starujemy z Parku Różanego – informują organizatorzy. - Trasa biegu prowadzi przez park miejski i wynosi 5 km. Nie będzie rywalizacji, nie będzie pomiaru czasu. Wszyscy biegniemy razem by pokazać jedność z ludźmi dotkniętymi autyzmem.

Bieg wystartuje o godz. 9.00. Warunkiem uczestnictwa w nim jest oczywiście konieczność stawienia się na starcie w niebieskim stroju.

Tekst: Marzena Góra
Foto: Team Biegowy Szczecinek