Pola Nadziei znów zakwitną

Miasto z Wizją / 13.03.2017 / Komentarze
22 kwietnia odbędzie się IX odsłona zbiórki na rzecz szczecineckiego hospicjum

Żonkil – kwiat przypominający o odradzającym się życiu i nieustającej nadziei – każdego roku jest symbolem ogólnopolskiej akcji przebiegającej pod nazwą „Pola Nadziei”. Podobnie będzie również w tym roku. 22 kwietnia na ulicach naszego miasta pojawi się kilkuset wolontariuszy, którzy wezmą udział w tegorocznej odsłonie akcji.

- W tym roku Szczecinek po raz dziewiąty przyłącza się do akcji promującej ideę hospicyjną „Pola Nadziei” – zapowiadają organizatorzy akcji. - Projekt realizowany przez Stowarzyszenie Hospicjum Domowe im. św. Franciszka z Asyżu oraz Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej łączy mieszkańców Szczecinka w jednym celu – ukończenia budowy i wyposażenie stacjonarnego hospicjum, w którym wsparcie i opiekę znajdą chorzy mieszkańcy miasta oraz okolic.

Tego dnia młodzież w różnych punktach miasta – za datki przekazane do specjalnie oznakowanych puszek – będzie wręczała przechodniom właśnie żółte żonkile. Swoje wsparcie dla tej idei wyraziły już szczecineckie placówki oświatowe i instytucje, które w podobnym czasie również zorganizują podobne kwesty.

Tegoroczne „Pola Nadziei” przybiorą nieco inną, bardziej rozbudowaną formułę – w parku miejskim przy muszli koncertowej przez kilka godzin trwał będzie Piknik Rodzinny, którego organizacji podjął się ZS nr 1 im. KEN. Tu na mieszkańców czekać będą m.in. występy lokalnych artystów i zaproszonych gości, najmłodsi mogą liczyć na wiele gier i zabaw, a także na spędzenie czasu na dmuchanym zamku. Odbędą się także warsztaty animacyjne dla dzieci, spotkania z youtuberami oraz kiermasze rękodzieła i regionalnych wyrobów. Cały dochód ze zbiórek i towarzyszących im akcji zostanie przekazany na rzecz szczecineckiego hospicjum.

Tekst, foto: Marzena Góra