Polska pokonała Walię 3:0

• Aktualności
Miasto z Wizją / 31.03.2017 / Komentarze
Dobry, emocjonujący mecz w Szczecinku

Dziś (piątek 31.03) na Stadionie Miejskim im. Kazimierza Czesława Lisa reprezentacja Polski U15, w rewanżowym meczu towarzyskim, gościła swoich rówieśników z Walii. Kto nie przyszedł na to piłkarskie widowisko najmłodszych reprezentacji narodowych, niech żałuje. Mimo młodego wieku piłkarze obu kadr narodowych zaprezentowali dobry futbol. Gra była szybka i składna. Co najważniejsze, padały bramki. Gole zdobywali tylko Polacy.

W mecz lepiej weszli Walijczycy. Już w pierwszych minutach stworzyli sobie kilka dogodnych sytuacji do zdobycia bramki. Na szczęście bezbłędnie grali polscy obrońcy i bramkarz.

Nasi piłkarze pierwszą dogodną sytuację do zdobycia prowadzenia stworzyli w 24 min. meczu. Wówczas to Niski nie wykorzystał sytuacji (praktycznie "sam na sam") z walijskim bramkarzem.

W miarę upływu gry Polacy coraz bardziej przeważali. Ich akcje były składniejsze i groźniejsze. W 28 min. powinni objąć prowadzenie, ale Kapuściński w dogodnej sytuacji strzelił tuż obok słupka. Dwie minuty później już nic nie uratowało młodych Walijczyków przed utratą bramki. Sadłocha otrzymał dokładne podanie od Biegańskiego i pokonał Confreya.

W przerwie meczu doszło do kilku zmian, zarówno w polskim jak i walijskim zespole. W drugiej połowie spotkania (mecz był rozgrywany 2x40 min.) gole zdobywali tylko Polacy. Bramkarza gości pokonał wpierw Marchwiński (strzałem głową), a wynik spotkania ustalił w 73 min. gry Szymczak.

- To było ciekawe, emocjonujące widowisko. Jestem przekonany, że szczecinecka publiczność bawiła sie doskonale - powiedział nam po meczu trener polskiego zespołu Robert Wójcik. - Moi podopieczni wykonali wszelkie założenia taktyczne. Jestem zadowolony z ich postawy. Jeżeli będą nadal pracować z takim zaangażowaniem, pociechę z nich będą mieli wkrótce szkoleniowcy starszych zespołów.

U15 Polska - Walia 3:0 (1:0)

Bramki: Sadłocha (30), Marchwiński (51), Szymczak (73)

Polska reprezentacja zagrała w składzie:

Kacper Bieszczad (Zagłębie Lubin) - Jakub Niewiadomski (Lech Poznań), Łukasz Bejger (Lech Poznań), Jan Biegański (Tyski Sport S.A.), Michał Rakoczy (Cracovia), Nicola Zalewski (AS Roma), Marcel Wędrychowski (Pogoń Szczecin), Jakub Kapuściński (Lechia Gdańsk), Nikodem Niski (Legia Warszawa), Krystian Rybicki (Pogoń Szczecin) i Kacper Sadłocha (Stal Mielec).

Na ławce rezerwowych usiedli (w większości grali w pierwszym meczu z Walią - w Kołobrzegu wygranym 4:0): Dawid Rezaeian (Lech Poznań), Arkadiusz Baran (Zagłębie Lubin), Jakub Kamiński (Lech Poznań), Łukasz Szramowski (Lech Poznań), Filip Szymczak (Lech Poznań), Filip Marchwiński (Lech Poznań), Bartosz Zynek (Queens Park Rangers) i Nathan Wahlig (VfL Wolfsburg).

Sztab szkoleniowy reprezentacji Polski U 15:

Trenerzy: Robert Wójcik i Zbigniew Hariasz, trener bramkarzy: Waldemar Piątek oraz kierownik drużyny: Antoni Kordos.

Tekst i foto: Sławomir Włodarczyk