Pora na Centralny Plac Zabaw

Miasto z Wizją / 24.04.2018 / Komentarze
Miasto ogłosiło przetarg na budowę bajkowego miejsca dla najmłodszych mieszkańców Szczecinka

O tym, że miasto zamierza w tym roku zbudować Centralny Plac Zabaw, pisaliśmy wielokrotnie, m.in. w rozmowie z wiceburmistrzem Danielem Rakiem:

Stosowne środki finansowe na realizacje tego przedsięwzięcia zabezpieczono w tegorocznym budżecie miasta. Teraz przyszła pora na ogłoszenie przetargu. Inwestycja nosi nazwę: "Centralny Plac Zabaw w Szczecinku". Miasto zakłada, że zostanie sfinalizowana około połowy lipca br. Budowa powinna ruszyć na początku czerwca.

Zabawowy obiekt dla najmłodszych mieszkańców Szczecinka zostanie zlokalizowany w parku nad jeziorem pomiędzy ul. Jasną i Lelewela w sąsiedztwie Hotelu „Residence”. Obecnie znajduje się tam "zielona siłownia".

- Obiekt do ćwiczeń zostanie przeniesiony i zamontowany obok - mówi "Miastu z Wizją" Tomasz Kołosowski, dyrektor Wydziału Inwestycyjnego Urzędu Miasta.

Centralny Plac Zabaw zostanie wyposażony w wiele urządzeń z najwyższej półki. Dzieci będą się mogły bawić korzystając m.in. z Diamentowej Kolekcji Jubilee, NAOS, elementów przypominających park linowy, czy urządzeń typu Triton i Titan.

Budowa CPZ powinna ruszyć na początku czerwca.

Tekst Sławomir Włodarczyk

Foto: Dr Spil Polska