Pora na Centralny Plac Zabaw

Miasto z Wizją / 27.05.2018 / Komentarze
Jest wykonawca budowy bajkowego miejsca dla najmłodszych mieszkańców Szczecinka

O tym, że miasto zamierza w tym roku zbudować Centralny Plac Zabaw, pisaliśmy wielokrotnie, m.in. w rozmowie z wiceburmistrzem Danielem Rakiem:

Stosowne środki finansowe na realizację tego przedsięwzięcia zabezpieczono w tegorocznym budżecie miasta. Później przyszła pora na ogłoszenie przetargu. Inwestycja nosi nazwę: "Centralny Plac Zabaw w Szczecinku".

Dziś (czwartek 24.05) miasto otworzyło oferty. Plac zabaw chce nam zbudować firma "Buglo - Place Zabaw" z Koszalina za kwotę 331,7 tys. zł. (Ratusz przeznaczył na inwestycję 361 tys. zł - dop. red.).

Zabawowy obiekt dla najmłodszych mieszkańców Szczecinka zostanie zlokalizowany w parku nad jeziorem pomiędzy ul. Jasną i Lelewela w sąsiedztwie Hotelu „Residence”. Obecnie znajduje się tam "zielona siłownia".

- Obiekt do ćwiczeń zostanie przeniesiony i zamontowany obok - mówi "Miastu z Wizją" Tomasz Kołosowski, dyrektor Wydziału Inwestycyjnego Urzędu Miasta.

Budowa CPZ powinna ruszyć na początku czerwca. Jej finalizację zaplanowano na 30 lipca br.

Tekst Sławomir Włodarczyk

Foto: Dr Spil Polska