Powstaje baza firm skupiająca lokalnych przedsiębiorców

Miasto z Wizją / 09.08.2017 / Komentarze
Burmistrz: Chciałbym, żeby swoje profile posiadały tu wszystkie podmioty gospodarcze ze Szczecinka

Poszukując interesujących nas usług lub firm obracających się w konkretnych branżach często musimy uzbroić się w cierpliwość przeszukując Internet i spędzić trochę czasu przed komputerem, zanim znajdziemy interesujące nas informacje. Teraz zadanie to będzie o wiele prostsze. Również przedsiębiorstwa i firmy, chcąc nawiązać nowe kontakty biznesowe oraz dotrzeć do szerszego grona odbiorców, będą mogły zrobić to w sposób łatwy i szybki. Na oficjalnej stronie internetowej Urzędu Miasta uruchomiona została Lokalna Baza Firm, która docelowo ma skupiać w jednym miejscu wszystkie podmioty działające na terenie Szczecinka oraz naszego powiatu.

- Dosyć duża grupa przedsiębiorców już zgłosiła tu swoje firmy. Chciałbym, żeby swoje profile posiadały tu wszystkie podmioty gospodarcze. Co prawda nie jest to misją Urzędu Miasta, ale możemy czasami być takim zwornikiem pomiędzy różnymi inwestorami i firmami, które działają w Polsce i Europie i poszukują partnerów w Szczecinku – mówi nam burmistrz Jerzy Hardie-Douglas. – Dobrym przykładem może być spotkanie Kronospanu, Tvilum  i innych firm działających w klastrze meblowym. Było ono próbą połączenia ich jako podwykonawców ze szczecineckimi firmami.

- Aby stworzyć coś na ten wzór i aby nie było to tylko jednorazowym zrywem, ale żeby funkcjonowało na co dzień, musimy mieć tę bazę firm w której będzie opisane, czym się dana firma zajmuje, gdzie się znajduje, czego oczekuje, jakie ma zainteresowania, czy ma plany inwestycyjne w najbliższym okresie, jak szybko jest w stanie dostosować się do potrzeb firm, które chciałyby kooperować z tą firmą. To jest bardzo istotne i myślę, że wszystkim na tym powinno zależeć.

Aby zamieścić informację o swojej firmie w Lokalnej Bazie Firm, wystarczy jedynie odwiedzić stronę http://szczecinek.pl/pl/lokalna-baza-firm i wypełnić krótką ankietę oraz przesłać ją pod wskazany adres mailowy. Tu też znajdziemy listę przedsiębiorców, którzy już dokonali takiej rejestracji oraz wszystkie niezbędne informacje o ich działalności.

Tekst, foto: Marzena Góra