"Prześwietlą" nam samochód za darmo

Miasto z Wizją / 17.05.2017 / Komentarze
Przegląd techniczny pojazdów w sobotę 20 maja na parkingu przy Tesco

To dobra wiadomość dla szczecineckich kierowców. W sobotę 20 maja będą oni mogli za darmo sprawdzić stan techniczny swojego pojazdu. Wszystko to w ramach Wiosennego Przeglądu z ProfiAuto PitStop

- Na kierowców, którzy przyjadą w sobotę 20 maja, w godz. od 10 do 16 na parking przy supermarkecie TESCO przy ul. Koszalińskiej 82 czekać będą specjaliści z ProfiAuto i ProCar, lokalnego dystrybutora części samochodowych. Poddadzą oni badaniu technicznemu elementy wpływające na bezpieczeństwo, ekonomikę i komfort jazdy - mówi "Miastu z Wizją" Marcin Wysocki, Imago PR Automotive PR Poland.

- Wiosną chętniej wyjeżdżamy za miasto, dlatego warto już dziś przygotować nasz samochód do dłuższych podróży. Nawet zaawansowane systemy bezpieczeństwa nie zadziałają odpowiednio, jeżeli układy zespołów ulegną wyeksploatowaniu czy też awarii. Dlatego podczas ProfiAuto PitStop diagności rozpoczną przegląd od części najbardziej narażonych na eksploatację. Sprawdzą poziom płynów, stan ogumienia, prawidłowe ustawienie świateł, a także działanie wszystkich żarówek i stan kloszy. W miarę możliwości, samochody będą również podłączane pod urządzenie diagnostyczne.

-– Wiosną sprawdzenie stanu naładowania akumulatora może wydawać się nieistotne, jednak to właśnie w tym okresie częściej korzystamy z klimatyzacji, słuchamy radia przy wyłączonym silniku, podłączamy nawigację czy ładowarkę. W kilkuletnich autach regularne sprawdzanie naładowania akumulatora jest niezbędne. Dobre warunki pogodowe mogą również uśpić naszą troskę o światła, ale to właśnie one zapewniają nam widoczność na drodze. Dlatego warto skorzystać z dodatkowych przeglądów, które pozwolą uniknąć wielu niepożądanych sytuacji w podróży - dodaje Łukasz Chelis, szef firmy ProCar, partnera akcji.

ProfiAuto PitStop to również okazja do rozmowy z ekspertami i spędzenia czasu w motoryzacyjnej atmosferze. Organizatorami akcji są: marka ProfiAuto, firmy ATE, VARTA i OSRAM oraz PROCAR.

Plakat: organizatorzy