Przeżyli wspólnie 50 lat

Miasto z Wizją / 31.03.2017 / Komentarze
Państwo Krystyna i Wiktor Janowicze świętowali jubileusz Złotych Godów

W piątek, 31 marca w szczecineckim Urzędzie Stanu Cywilnego państwo Krystyna i Wiktor Janowicz wspólnie z bliskimi świętowali jubileusz 50-lecia zawarcia związku małżeńskiego. Uroczystość Złotych Godów to zawsze wyjątkowe wydarzenie. Nie każdy bowiem ma możliwość przeżycia wspólnie tylu lat w małżeństwie oraz cieszenia się z chwil uroczystego odnowienia składanej pół wieku temu przysięgi wzajemnej miłości, szacunku i wspólnego dzielenia losu na dobre i na złe.

Jubilaci po 50 latach, w obecności najważniejszych świadków – swoich dzieci i ponownie ślubowali sobie dozgonne uczucie, zapewniając, że są gotowi na spędzenie ze sobą kolejnych długich lat.

- Nie mamy żadnej recepty na małżeństwo. Najważniejsze to żyć ze sobą w zgodzie. I przede wszystkim rozumieć się wzajemnie, akceptować i szukać kompromisów. Ot, cały sekret – przyznaje pani Krystyna. – Trudno też dać jakąś sprawdzoną poradę młodym ludziom, którzy dopiero zawierają małżeństwa. Każdy związek jest inny, a podejście do wielu kwestii i problemów to sprawa bardzo indywidualna. Trzeba umieć się ze sobą dogadać, zrozumieć drugą osobę i wzajemnie szanować. I wtedy będzie wszystko dobrze.

Podczas uroczystości w imieniu prezydenta Rzeczpospolitej Polski Andrzeja Dudy, burmistrz Jerzy Hardie-Douglas wręczył państwu Krystynie i Wiktorowi Janowiczom Medale Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, a także odczytał list gratulacyjny. Wzruszającej uroczystości towarzyszyły życzenia zdrowia i wielu kolejnych radośnie spędzonych lat w rodzinnym gronie. Nie zabrakło także oraz toastu wzniesionego przy symbolicznej lampce szampana.

Tekst, zdjęcia: Marzena Góra