Przyjdź na szkolenie do ratusza

Miasto z Wizją / 31.03.2017 / Komentarze
Uczestnikom przekazana zostanie wiedza konieczna w praktyce obrotu gospodarczego, dotycząca spółek z ograniczoną odpowiedzialnością

Szczecineckie Centrum Wspierania Biznesu, Wydział Rozwoju Urzędu Miasta Szczecinek oraz Polska Fundacja Przedsiębiorczości mają przyjemność zapraszają na bezpłatne szkolenie pt. „Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, jako forma prowadzenia działalności gospodarczej”.

- Uczestnikom szkolenia przekazana zostanie wiedza konieczna w praktyce obrotu gospodarczego, a dotycząca spółek z ograniczoną odpowiedzialnością. W ramach szkolenia poruszane będą kwestie m.in. prawne, korporacyjne, podatkowe a nawet księgowe – mówi „Miastu z Wizją” Mateusz Ludewicz, rzecznik prasowy ratusza.

- Ze szkolenia skorzysta, więc każdy wspólnik w spółce z o.o., każdy członek zarządu, czy osoba rozważająca prowadzenie działalności w tej formie. W pierwszym rzędzie do tych właśnie osób kierowana jest ta część szkolenia, w której omawiane będą zarówno plusy, jaki i minusy spółki z o.o. ze szczególnym uwzględnieniem ewentualnej odpowiedzialności za długi spółki oraz kwestii podatkowych. Z uwagi na praktyczny charakter szkolenia mogą z niego skorzystać osoby posiadające różny poziom wiedzy i doświadczenia w zakresie spółek z o.o.

Podczas szkolenia poruszone zostaną zagadnienia związane z powstaniem spółki, a także jej bieżącą działalnością.

- Istotna waga zostanie przyłożona do spraw dotyczących reprezentacji spółki z o.o. oraz kierowania jej sprawami z uwzględnieniem praktycznych kwestii dotyczących zatrudniania zarządu i wiążących się z tym obciążeń publicznoprawnych – dodaje nasz rozmówca.

- Część szkolenia dotycząca przekształceń zainteresuje przedsiębiorców prowadzących już działalność gospodarczą w innej formie. Celem podkreślenia praktycznego wymiaru szkolenia wszystkie materiały źródłowe wykorzystywane w ramach szkolenia będą miały autentyczny charakter.

Szkolenie poprowadzi adwokat Zbigniew Barwina specjalizujący się w prawie gospodarczym, prawie nieruchomości oraz zamówień publicznych. Zdobył bogate doświadczenie w bieżącej obsłudze prawnej podmiotów gospodarczych, tworzeniu spółek kapitałowych oraz przygotowywaniu i negocjowaniu kontraktów wprowadzających zmiany właścicielskie. Jest doktorem nauk prawnych Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

Szkolenie odbędzie się w szczecineckim magistracie, w czwartek 6 kwietnia br. w godz. Od 9 do 16 w sali nr 218 (budynek B Urzędu Miasta). Udział w szkoleniu jest bezpłatny.

Zgłoszenie do szkolenia można wysłać elektronicznie na adres: e.omelanczuk@um.szczecinek.pl. W przypadku pytań organizatorzy proszą o kontakt z p. Elżbietą Omelańczuk, tel. 94 371 40 83.

Program szkolenia oraz potwierdzenie uczestnictwa – zgłoszenie dostępne są pod adresem: