Przyjdź, wsiądź na rower i przejedź trasę maratonu

Miasto z Wizją / 30.03.2017 / Komentarze
Niedziela ze Stowarzyszeniem "Rowerowy Szczecinek"

O II Maratonie MTB - super imprezie kolarskiej organizowanej przez Stowarzyszenie "Rowerowy Szczecinek" pisaliśmy ostatnio w artykule:

Mimo, że do rozpoczęcia imprezy zostało jeszcze dobrze ponad pół roku, to szczecineccy miłośnicy ekstremalnej jazdy na rowerze już przygotowują się do jej organizacji. Nie ma się, co dziwić, bo po sukcesie organizacyjnym towarzyszącym pierwszej edycji maratonu, rozegranej we wrześniu 2016 roku, można się spodziewać, że w II Maratonie weźmie udział jeszcze większa ilość kolarzy z całej Polski. A to oznacza spore wyzwania organizacyjne.

Tych, którzy już zapowiedzieli swój udział w tegorocznej imprezie, w najbliższą niedzielę czeka nie lada gratka, czyli objazd trasy maratonu.

Organizatorzy już to zrobili i na swoim fanpage na Facebooku umieścili kilkanaście zdjęć:

Ale to nie koniec. Zapowiedzieli, że niebawem nakręcą film z przejazdu tą atrakcyjnie położoną trasą. Do tego zaprosili przyszłych zawodników na jej objazd. A, że aura zapowiada się prawdziwie letnia, ci którzy zdecydują się wsiąść na rower i pojechać poprzez okoliczne pola i lasy z pewnością nie będą żałować w ten sposób spędzonej niedzieli.

Stowarzyszenie zaprasza w niedzielę 2 kwietnia o godz. 10 na Plac Koncertowy przy ul. Kołobrzeskiej na osiedlu Zachód.

- W najbliższą niedzielę planujemy wybrać się na spokojny przejazd tej trasy. Liczy ona niecałe 40 km, zawiera kilka podjazdów i tyle samo zjazdów. Prawie całkowicie prowadzi przez okoliczne lasy, a widoki są nieziemskie! Chętnych do jej poznania serdecznie zapraszamy - napisali organizatorzy II Szczecineckiego Maratonu MTB.

W ich imieniu gorąco zachęcamy do spędzenia na rowerze kilku niedzielnych godzin. Naprawdę warto!

Mapa: Stowarzyszenie "Rowerowy Szczecinek"