PUP chce pomóc pracownikom "Nitexu"

Miasto z Wizją / 31.03.2017 / Komentarze
Dyr. Maciej Batura: Będziemy rozmawiać, poznamy oczekiwania ludzi, wówczas podejmiemy decyzje

W Szczecinku systematycznie maleje bezrobocie. Niemniej jednak zdarza się, choć są to niezwykle rzadkie przypadki, że firmy zwalniają grupowo pracowników. Tak postanowił właśnie producent mebli tapicerowanych "Nitex". Firma, działająca u nas od roku, likwiduje swój zakład w Szczecinku. Pracę stracą 24 osoby.

Pisaliśmy o tym w artykule:

Powiatowy Urząd Pracy deklaruje pomoc pracownikom "Nitexu" w znalezieniu nowego zatrudnienia.

- W przyszłym tygodniu spotkamy się i będziemy rozmawiać. Nim podejmiemy stosowne decyzje musimy poznać oczekiwania ludzi - mówi "Miastu z Wizją" Maciej Batura, zastępca dyrektora szczecineckiego PUP.

- W przypadku zwolnień grupowych możemy wystąpić do Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej o przyznanie dodatkowych środków na pomoc pracownikom. Chodzi tu przede wszystkim o możliwość prowadzenia szkoleń czy na przykład pomocy finansowej w otwarciu własnej działalności gospodarczej.

Jak powiedział nam dyr. Batura, kilka osób może znaleźć zatrudnienie w firmie "Meble Negro" w Czarnem. Pracodawca poszukuje tam przede wszystkim tapicerów. Niewykluczone też, że byli pracownicy "Nitexu" znajdą etaty w firmach działających w Szczecineckim Klastrze Meblowym.