Radna złoży ślubowanie i wstąpi do dwóch komisji

Miasto z Wizją / 16.02.2016 / Komentarze
Pierwsza sesja Renaty Rak

W poniedziałek 22 lutego nas sesji zbierze się Rada Miasta Szczecinka. Obrady rozpoczną się od przyjęcia ślubowania nowej radnej. W wyborach uzupełniających do Rady Miasta, które odbyły się 31 stycznia br. w Okręgu Wyborczym nr 2 (osiedle Zachód - ul. Połczyńska, osiedle Generalskie i osiedle Trzesieka) wyborcy zdecydowali się powierzyć mandat radnej, kandydatce KWW "Łączy nas Miasto" Renacie Rak.

Dla nowej radnej poniedziałkowa sesja będzie pierwszą. Wymaga to złożenia przez nią ślubowania. Jego treść brzmi następująco: "Wierny Konstytucji i prawu Rzeczypospolitej Polskiej, ślubuję uroczyście obowiązki radnego sprawować godnie, rzetelnie i uczciwie, mając na względzie dobro mojej gminy i jej mieszkańców".

To nie koniec działań proceduralnych Rady Miasta związanymi w zakresie zmian personalnych w radzie. Radni podejmą też uchwałę w sprawie powołania składów osobowych stałych komisji Rady Miasta Szczecinek.

W uzasadnieniu uchwały napisano m.in.: "W związku z wygaśnięciem mandatu radnej Małgorzaty Golińskiej i wygaśnięciem mandatu radnego Janusza Leszko koniecznym jest zmiana w składach komisji stałych. Radna Małgorzata Golińska była członkiem Komisji Prawa, Legislacji i Porządku Publicznego oraz członkiem Komisji Rozwoju Gospodarczego i Samorządności. Radny Janusz Leszko był członkiem Komisji Prawa, Legislacji i Porządku Publicznego oraz członkiem Komisji Budżetowo-Ekonomicznej. Do składu Rady Miasta na miejsce Małgorzaty Golińskiej wybrana została radna Renata Rak, którą proponuje się powołać do składu Komisji Prawa, Legislacji i Porządku Publicznego oraz do składu Komisji Rozwoju Gospodarczego i Samorządności".

Warto podkreślić, że przyszła radna wyraziła zgodę na pracę w w/w komisjach.