Radni zaaprobowali pamiątkową tablicę przed ratuszem

• Tv
Miasto z Wizją / 22.05.2017 / Komentarze
Nadzwyczajna sesja Rady Miasta

Dziś (poniedziałek 22.05) na nadzwyczajnej sesji zebrała się Rada Miasta Szczecinka. W porządku obrad zapisano trzy punkty, w tym rozpoczęcie i zakończenie sesji. Na sali obrad zasiadło 16 radnych.

Radni wyrazili zgodę na umieszczenie na Placu Wolności (po lewej stronie wejścia do ratusza) tablicy pamiątkowej związanej z upamiętnieniem 25 lat współpracy pomiędzy Szczecinkiem i Bergen op Zomm. Za głosowali wszyscy obecni na sali obrad radni, w tym opozycji.

Tablica z napisem w języku polskim i niderlandzkim zostanie uroczyście odsłonięta podczas wizyty w Szczecinku delegacji holenderskiego miasta w sobotę 27 maja o godz. 9.30.

Jubileusz 25-lecia współpracy obu miast będzie świętowany w dniach 25-28 maja. W ramach obchodów zaplanowano m.in. wspólny koncert Holendersko-Polskiej Orkiestry Symfonicznej.

Video/montaż: Andrzej Remus