Rajdowanie wokół Trzesiecka

  • Aktualności
Miasto z Wizją / 24.09.2022 / Komentarze
Super atmosfera, przednia zabawa, czyli Dzień Bez Samochodu po szczecinecku

Dziś (czwartek 22.09) Park Miejski przy stanicy wędkarskiej wypełnił się setkami jednośladów i ich miłośnikami. Powód? Kolejny już w naszym mieście rajd rowerowy (w tym roku - jubileuszowy X) przebiegający pod hasłem „Naokoło jest wesoło”, odbywający się w ramach Dnia Bez Samochodu.  

Fanów jazdy na rowerze nie trzeba było przekonywać, aby również i tym razem pokazać, jak ważne jest dbanie o otaczające nas środowisko, a jednym ze skutecznych sposobów jest właśnie korzystanie z rowerów, które stanowią nie tylko doskonałą formę transportu, ale przy okazji zapewniają nam także sprawność fizyczną i sporo zabawy.

- Rajd organizujemy już po raz dziesiąty. Każdego roku zapraszamy uczniów szczecineckich szkół, a także starszych mieszkańców - powiedzieli "Miastu z Wizją" organizatorzy z Samorządowej Agencji Promocji i Kultury.

– Jest to wydarzenie wpisujące się w obchody Dnia Bez Samochodu, który przypada 22 września. Spotkaliśmy się przy ogrodzie SAPiK-u. Stąd startujemy ścieżką dookoła jeziora Trzesiecko i tutaj również spotykamy się na mecie.

Do tej inicjatywy za każdym razem z nieskrywanym entuzjazmem przyłączają się uczniowie szczecineckich placówek oświatowych. Według pobieżnych szacunków śmiało można stwierdzić, że do tegorocznej akcji przyłączyło się ponad 600 osób!. Wśród nich znaleźli się głównie uczniowie szczecineckich szkół, ale nie zabrakło także nieco starszych mieszkańców, którzy wraz z młodzieżą wybrali się na przejażdżkę trasą tradycyjnie już wiodącą dookoła naszego akwenu. W trakcie rajdu uczestnicy pokonali wspólnie 15-kilometrową trasę.

O innych atrakcjach tego wydarzenia piszemy w artykule:

https://miastozwizja.pl/naokolo-jest-wesolo-czyli-jubileuszowy-rajd-rowe...

Tekst i foto: Sławomir Włodarczyk