Ruszyło głosowanie w ramach Budżetu Obywatelskiego 2020

Miasto z Wizją / 02.02.2020 / Komentarze
Każdy z mieszkańców może oddać głos na pięć wybranych projektów

Dziś (poniedziałek, 3 lutego) o północy ruszyło głosowanie w ramach drugiego już szczecineckiego Budżetu Obywatelskiego. Pomysły mieszkańców odnośnie tego, na co w tym roku można spożytkować łączną pulę 800 tys. złotych były różnorodne. Od małych inwestycji i remontów, poprzez nieco większe przedsięwzięcia i inicjatywy dla szerszego grona mieszkańców, aż po duże projekty turystyczne i imprezy kulturalne dla szczecinecczan i przyjezdnych gości. Głosowanie potrwa do 23 lutego do północy.

- Głosować można na stronie www.szczecinek.budzet-obywatelski.org. Punkty, w których będzie można oddać swój głos w formie papierowej zlokalizowane będą w Biurze Obsługi Interesanta w Urzędzie Miasta, w Bibliotece Publicznej przy ul. Wyszyńskiego oraz w bibliotece przy ul. Jeziornej. Budżet Obywatelski  zamknie się kwotą 800 tys. zł. Zasady są takie same, jak podczas pierwszej edycji. Wszystkich mieszkańców bardzo serdecznie zachęcam do głosowania. Poprzednia edycja cieszyła się bardzo dużym powodzeniem i mam nadzieję, że tym razem będzie podobnie – mówi burmistrz Daniel Rak.

Prawo udziału w głosowaniu ma każdy mieszkaniec Szczecinka zamieszkały na jego terenie. W imieniu osób niepełnoletnich głos oddaje rodzic/opiekun prawny. Głosowanie odbywa się przez oddanie głosu na papierowej karcie do głosowania w punkcie głosowania lub drogą elektroniczną na stronie internetowej budżetu obywatelskiego. Każdy głosujący może oddać głos na maksymalnie pięć projektów. Z kolei każda osoba uprawniona do głosowania może zagłosować tylko jeden raz. Tytuły projektów Budżetu Obywatelskiego (wraz z opisem), nad którymi możemy głosować dostępne są na stronie internetowej: https://szczecinek.budzet-obywatelski.org/projekty

Więcej na temat projektów zgłoszonych w ramach tegorocznego Budżetu Obywatelskiego pisaliśmy w artykule „Będziemy wybierać spośród 27 pomysłów”.

Tekst: Marzena Góra

Foto: Sławomir Włodarczyk