Skatepark stanie w Strefie Aktywnego Wypoczynku

Miasto z Wizją / 16.03.2017 / Komentarze
Trzy etapy budowy, finał w tegoroczne lato

To doskonała wiadomość dla miłośników jazdy na deskorolce, hulajnodze BMX czy jeździe na rolkach. Na terenie Strefy Aktywnego Wypoczynku przy ul. Kopernika powstanie skatepark! i to jeszcze tegorocznego lata.

Ośrodek Sportu i Rekreacji ogłosił już przetarg na jego budowę. Tor do ekstremalnej jazdy m.in. na rolkach będzie miał wymiary 20 x 42 metry i pow. 840 m2, w tym płyta betonowa, tzw. posadzka o pow. 576 m2. Ze względu na wielkość inwestycji obiekt został podzielony na trzy etapy realizacji.

Firmy, które będą zainteresowane wykonaniem inwestycji mają czas na składanie ofert do 28 marca. Budowa powinna ruszyć na przełomie kwietnia i maja oraz zostać sfinalizowana w lipcu - sierpniu br. Koszt inwestycji będzie znany po rozstrzygnięciu przetargu.

Tekst: Sławomir Włodarczyk

Foto: xtremespots.com