Ślubowanie radnej, zmiany w komisjach i bezdomne zwierzęta

Miasto z Wizją / 21.02.2016 / Komentarze
Rada Miasta na obradach - w poniedziałek 22 lutego

W poniedziałek (22.02) na sesji zbierze się Rada Miasta Szczecinka. Porządek obrad liczy 20 punktów.

Sesja rozpocznie się uroczyście. Nowa radna Renata Rak (zwyciężyła w wyborach uzupełniających w OW nr 2) złoży ślubowanie.

Rada po załatwieniu spraw proceduralnych podejmie uchwały, m.in. w sprawach: powołania składów osobowych stałych komisji rady, dokonania zmian w budżecie miasta na 2016 rok oraz zmiany wieloletniej prognozy finansowej miasta na lata 2016-2025.

W dalszej części obrad rani zdecydują o zbyciu nieruchomości stanowiących własność miasta, ustalą zasady i tryb sprzedaży lokali mieszkalnych oraz udzielania bonifikat, a także podejmą decyzję w sprawie wyrażenia zgody na zawarcie aneksu porozumienia pomiędzy Wojewodą Zachodniopomorskim a miastem w sprawie powierzenia prowadzenia spraw oraz wydawania decyzji administracyjnych z zakresu ochrony zabytków i opieki nad zabytkami.

Rada podejmie też decyzje w sprawach: programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie miasta w 2016 roku, oceny aktualności studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego i miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego miasta oraz ogłoszenia tekstu jednolitego uchwały w sprawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego „28 Lutego III” i „Narutowicza I”.

Radni zdecydują również o wyznaczeniu "reprezentacji" miasta w Związku Miast i Gmin Dorzecza Parsęty oraz podejmą decyzję w sprawie (uchwała wprowadzona do porządku obrad na wniosek ugrupowania "Razem dla Szczecinka") wygaśnięcia mandatu radnego Marka Ogrodzińskiego.

Sprawozdanie Burmistrza, Informacja Przewodniczącej Rady oraz wnioski i zapytania radnych zakończą obrady.

Początek sesji o godz. 9.