SP 6 zaprasza na Dzień Otwarty

  • Aktualności
Miasto z Wizją / 13.03.2018 / Komentarze
Szkolne mury będzie można zwiedzić w środę, 14 marca

W środę, 14 marca Szkoła Podstawowa nr 6 im. Zdobywców Wału Pomorskiego przy ul. Kopernika 18 zaprasza wszystkich przyszłych uczniów oraz ich rodziców na Dzień Otwarty. Zwiedzanie szkolnych murów rozpocznie się o godz. 17.00 i potrwa do godz. 18.30.

W programie przewidziane zostało spotkanie informacyjne z dyrekcją szkoły, a także zwiedzenie całej placówki – m.in. oglądanie sal lekcyjnych, świetlicy, stołówki, biblioteki szkolnej oraz sali gimnastycznej, a także uczestnictwo w rozmaitych zajęciach. Podczas dni otwartych rodzice otrzymają także wiele informacji na temat działalności placówki. Z kolei na młodszych gości czekać będzie bajkowe powitanie, a także możliwość udziału w zajęciach adaptacyjnych. Oczywiście wszyscy odwiedzający będą mogli zapoznać się z ofertą szkoły, która przedstawiona zostanie w postaci multimedialnej prezentacji.

Dodajmy, że w placówce przez cały marzec trwa także nabór do pierwszej takiej w naszym mieście „Klasy Muzycznej” dla pierwszoklasistów. Szerzej o tej inicjatywie pisaliśmy w artykule „Ruszają przygotowania do utworzenia klasy muzycznej w SP 6”. W ramach tego projektu placówki zapewniają dzieciom m.in. zajęcia ogólnomuzyczne bezpośrednio po lekcjach w szkole podstawowej, opiekę w drodze na zajęcia do Szkoły Muzycznej, możliwość dopasowania indywidualnych zajęć gry na instrumencie z planem zajęć grupowych, zakończenie wszystkich zajęć do godz. 16.00, a także opiekę i zajęcia świetlicowe do godz. 16.00 w dniach zajęć w Szkole Muzycznej. Więcej na ten temat rodzice będą mogli dowiedzieć się również podczas dni otwartych Szkoły Podstawowej nr 6.

Organizatorzy serdecznie zapraszają.

Tekst: Marzena Góra
Foto: SP 6