Szczecineccy tenisiści z kolejnymi sukcesami

Miasto z Wizją / 21.03.2017 / Komentarze
To był pracowity weekend dla zawodników Szczecineckiego Towarzystwa Tenisowego

W miniony weekend na kortach tenisowych zdecydowanie sporo się działo. W tym czasie swoimi umiejętnościami mogli pochwalić się zawodnicy biorący udział w turnieju tenisowym w grze pojedynczej. Udział w zawodach wzięli także reprezentanci Szczecineckiego Towarzystwa Tenisowego.

W kategorii do lat 10 pierwsze miejsce wywalczył Witold Lechowski. II miejsce zdobył Mateusz Figiel, a tuż za nim na podium znalazła się Zosia Gaca. W kategorii do lat 12 natomiast najlepsza okazała się Ania Siegiert, a za nią kolejno Paweł Pawelec i Zosia Skrobanek. W kategorii powyżej 12 lat I miejsce zajął Marcin Czernicki. Wraz z nim na podium stanął Mateusz Łepecki i Hubert Łosin.

W sportowe szranki stanęły także pary mieszane do lat 15. Tu o zwycięstwo walczyli ze sobą zawodnicy Szczecineckiego Towarzystwa Tenisowego. Ostatecznie, po zaciętej rywalizacji, najlepsi okazali się Klaudia Walczak i Dominik Szymański. II miejsce zajęła para Magda Leśniewska i Szymon Wilk, natomiast miejsce III przypadło parze Wiktoria Szczęśniak i Piotr Rogulski.

W tym samym czasie na kortach w Szczecinie trwały Halowe Mistrzostwa Województwa Zachodniopomorskiego Młodziczek i Młodzików. - Bardzo dobrze zaprezentowali się zawodnicy Szczecineckiego Towarzystwa Tenisowego  - Ada Chyl, zajmując drugie miejsce w grze pojedynczej oraz wraz z Olimpią Pęk Pro Masters Szczecin wywalczając drugie miejsce w grze podwójnej. Spisał się także Gabryś Łosiewicz, zajmując trzecie miejsce w grze pojedynczej i wraz z Gabrielem Goffinem Pro Masters Szczecin trzecie miejsce w grze podwójnej – relacjonuje Józef Szpakowski ze Szczecineckiego Towarzystwa Tenisowego.

Tekst: Marzena Góra
Foto: Józef Szpakowski