Szczecinecki PKS ma nowego prezesa

Miasto z Wizją / 17.05.2017 / Komentarze
Funkcję tę będzie pełniła Leonarda Dutkowska. Zastąpi ona na stanowisku Halinę Mozolewską

Szczecineckie Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej od dłuższego już czasu boryka się z wieloma problemami – głównie finansowymi. Dotychczas władze powiatu starały się łagodzić kiepską sytuację przewoźnika, udzielając mu kilkukrotnego finansowego wsparcia. Kiedy i to nie przynosiło oczekiwanych rezultatów, radni zadecydowali, że spółka, wraz z całym swoim wyposażeniem, pójdzie pod młotek. Ostatecznie przedsiębiorstwo nie znalazło nabywcy. T

eraz w PKS-ie zaszły kolejne zmiany – tym razem na stanowisku kierowniczym. Dotychczas funkcję prezesa spółki sprawowała Halina Mozolewska. Jednak podczas dzisiejszego (17 maja) spotkania z pracownikami przedsiębiorstwa, starosta Krzysztof Lis poinformował załogę o decyzji powołania na to stanowisko nowego prezesa.

– Umowa o pracę została rozwiązana na drodze porozumienia stron. Wszelkich formalności dopełniła uchwała Rady Nadzorczej spółki – zaznaczył starosta podczas spotkania. - Prokurę pełną nad zarządem spółki obejmuje dyrektor Leonarda Dutkowska. Wspiera ją pan Edward Szysz, z którym pani dyrektor sprawować będzie prokurę łączną. Chciałbym abyście nowego prezesa poznali państwo  najpóźniej do 1 czerwca.

Starosta uspokoił także zebranych, że w najbliższej przyszłości nie planuje się likwidacji spółki, ale podejmowane będą kolejne próby podźwignięcia jej z kryzysu. Powiat póki co nie będzie kontynuował także prób znalezienia nabywcy, bowiem – co pokazały ostatnie próby sprzedaży - zainteresowanie zakupem szczecineckiego PKS-u jest znikome. W zamian za to w przedsiębiorstwie przewoźnika ma zostać wdrożony plan naprawczy.

Tekst: Marzena Góra
Zdjęcie: Piotr Rozmus, rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego