Szczecinek będzie miał swoją grę planszową

Miasto z Wizją / 07.05.2017 / Komentarze
W Klubie Fantastyki trwają już ostatnie prace związane z jej przygotowaniem

Każdy, kto choć raz odwiedził prężnie działający w naszym mieście Szczecinecki Klub Fantastyki lub zawitał na Konwent Fantastyki „Gryfcon” mógł przekonać się, że nad Trzesieckiem zdecydowanie nie brakuje miłośników spędzania wolnego czasu grając w przygodowe (i nie tylko) gry planszowe. Fani tego typu rozrywek spotykają się regularnie, aby wspólnie oddawać się swojej pasji, dzielić spostrzeżeniami i zwyczajnie dobrze się bawić. Teraz na wszystkich czekać będzie prawdziwa gratka. Trwają bowiem ostatnie prace nad stworzeniem szczecineckiej gry karcianej. Przeszła ona już kilka testów, które przeprowadzili najlepiej do tego przygotowani „testerzy”, czyli sami gracze z różnych miast i klubów.

- Grę testowaliśmy nie tylko w naszym gronie, ale również w klubie w Koszalinie. Teraz wysyłamy ją na testy do Warszawy – mówi nam Paweł Kwiecień ze Szczecineckiego Klubu Fantastyki i zarazem współtwórca gry. – Po zakończeniu testów pozostanie nam tylko publikacja gry. Jest ona już de facto skończona, ale pozostały nam jeszcze takie niuanse, jak chociażby znalezienie odpowiedniego producenta, który wykona jej opakowanie i wszystkie elementy. Chcemy, żeby miał oto ręce i nogi i było wydane profesjonalnie.

- Z tego, co zauważyliśmy odwiedzając inne miejscowości, gra się podoba. Na pomysł jej stworzenia wpadł kolega, z którym gramy już od podstawówki. Zaczął ją tworzyć od podstaw, a my do tego dodaliśmy nasze pomysły i zaproponowaliśmy pewne zmiany. Gra przeszła już kilka takich etapów. Cały czas staramy się jak najlepiej dostosować ją do oczekiwań graczy, bo to im przede wszystkim ma się ona podobać – kontynuuje Paweł Kwiecień. - Kiedyś nie było tylu gier, nie były one też tak łatwo dostępne, więc byliśmy też poniekąd zmuszeni do tego, żeby wymyślać swoje gry, swoje zasady i urozmaicać to, co już mamy. A wbrew pozorom nie jest tak trudno wymyślić nowy świat i nowe zasady. Próbujemy i mamy nadzieję, że gra spotka się z pozytywnym odbiorem.

Jak wyjawia nasz rozmówca, będzie to gra strategiczno-polityczna, w której będzie mogło uczestniczyć jednocześnie do sześciu graczy. Będzie ona polegała przede wszystkim na interakcji pomiędzy graczami, czyli planowaniu, zawieraniu sojuszy oraz różnego rodzaju umów, a także dotrzymywaniu – lub nie – danego słowa. Z kolei celem rozgrywek będzie przejecie dominacji na określonym terenie. Niewykluczone, że w szczecinecką grę będziemy mogli pograć jeszcze w tym roku.

Tekst: Marzena Góra
Zdjęcie: cnbc.com

Ponownie uprasza się redakcję Tematu Szczecineckiego o nie kopiowanie i o nie „inspirowanie się” materiałami publikowanymi na portalu Miasto z Wizją