SzLOT zaopiekuje się plażami na Trzesiecku

Miasto z Wizją / 16.02.2016 / Komentarze
Ratusz rozstrzygnął "letni" konkurs

W połowie stycznia br. burmistrz Jerzy Hardie-Douglas ogłosił konkurs na prowadzenie plaż miejskich w sezonie letnim 2016. Przeznaczył na ten cel kwotę 149 tys. zł. Pisaliśmy o tym w artykule:

Komisja konkursowa Urzędu Miasta zdecydowała, że miejskimi plażami latem tego roku zaopiekuje się Szczecinecka Lokalna Organizacja Turystyczna. Oferta SzLOT-u była jedyną, która napłynęła do ratusza.

Miasto uruchomi w sezonie trzy kąpieliska: plażę Miejską przy ulicy Mickiewicza, plażę Wojskową przy ul. Kilińskiego i kąpielisko Mysia Wyspa. Zwycięzca konkursu otrzymał też w pakiecie wypożyczalnie sprzętu pływającego.

Zgodnie z ofertą ratusza, zwycięzca konkursu musi zapewnić działalność plaż w okresie od 15 czerwca do 24 czerwca w godz. od 13 do 19 i od 25 czerwca do 31 sierpnia w godz. od 11 do 20.

Na utrzymanie plaż miejskich ratusz wydał w latach 2014-2015 po 189 tys. zł rocznie.