Tańczą od 35 lat i nie zamierzają przestać

• Tv
Miasto z Wizją / 30.04.2017 / Komentarze
Jubileuszowy koncert Zespołu Tańca Współczesnego Rebelia

Setki choreografii, drugie tyle tancerzy, którzy współtworzyli zespół, tysiące godzin ćwiczeń i ogrom sukcesów – tak w skrócie można opisać dotychczasowy dorobek Zespołu Tańca Współczesnego Rebelia. Okazja do podsumowań również jest szczególna, bowiem szczecinecka Rebelia właśnie świętuje 35-lecie swojego istnienia.

Z tej okazji w piątkowy (28 kwietnia) wieczór w kinie Wolność odbył się wyjątkowy, jubileuszowy koncert, w trakcie którego mieliśmy okazję kolejny przekonać się, że fuzja ruchu i muzyki może być nie tylko doskonałym „surowcem” do stworzenia poruszającego widowiska, ale także jest doskonałą okazją do wspólnej zabawy, dostarczając wielu emocji zarówno tancerzom, jak i publiczności. Ta z zapartym tchem obserwowała spektakularne wręcz sceniczne akrobacje, nagradzając każdy z występów głośnymi owacjami.

- Jest to koncert jubileuszowy, podsumowujący naszą wieloletnią pracę. Jest to również jubileusz mojej pracy zawodowej – mówi nam Jarmila Góra, choreograf, nauczyciel tańca, założyciel ZTW Rebelia. – Trudno w kilku słowach podsumować te 35 lat. Przede wszystkim ciężko pracowaliśmy, co niejednokrotnie przekładało się na kolejne sukcesy. Przez ten czas przez nasz zespół przewinęło się naprawdę mnóstwo tancerzy. Również stworzonych przeze mnie choreografii nie sposób policzyć. W naszym dorobku mamy także dziesięć spektakli, tworzonych również przy współpracy z innymi choreografami. Plany na przyszłość? Przede wszystkim praca i udział w festiwalach. Nie zwalniamy tempa ani na chwilę.

Dodajmy, że podczas koncertu gościnnie na scenie wystąpili także tancerze z zaprzyjaźnionego szczecineckiego Klubu Tańca Towarzyskiego AIDA. Dopełnieniem wieczoru były występy artystów ze Studia Wokalnego SAPiK. Zapraszamy do obejrzenia relacji z tego wydarzenia.

Tekst: Marzena Góra
Zdjęcia, video, montaż: Andrzej Remus