„Turandot” Pucciniego prosto z Nowego Jorku

Miasto z Wizją / 28.01.2016 / Komentarze
Kolejna relacja z Metropolitan Opera, czyli prawdziwa uczta dla melomanów

W najbliższy weekend szczecineckich melomanów czeka kolejna muzyczna uczta. W sobotę, 30 stycznia o godz. 18.55 w kinie Wolność ponownie będziemy mogli spotkać się ze sztuką operową na najwyższym poziomie. Tym razem na dużym ekranie zobaczymy transmisję na żywo z nowojorskiego Metropolitan Opera muzycznego spektaklu „Turandot” Pucciniego. Inscenizacja, przygotowana dla Met przez Franca Zeffirellego, już dawno okrzyknięta została wizytówką nowojorskiej sceny. Teraz dziełem reżysera, który zaprojektował także baśniową scenografię, będzie mogła zachwycić się również szczecinecka widownia.

Ten operowy spektakl znany jest również z tego, że w trakcie jego komponowania Puccini zmarł. Dokończenia pracy nad dziełem podjął się Franco Alfano. Teraz „Turandot” uznawany jest za jedną z najpiękniejszych oper. Wyróżnia ją także nasycenie znanymi niemal wszystkim kompozycjami, jak chociażby słynną arią Kalafa „Nessun dorma”.

- Myślę, że będzie to jedna z ciekawszych premier w tym sezonie chociażby z tego względu, że reżyserem jest Franco Zeffirelli, bardzo znany włoski reżyser filmowy – powiedział nam burmistrz Jerzy Hardie-Douglas. - Myślę, że ten projekt transmisji z Metropolitan Opera sprawdził się w stu procentach. Cieszy mnie to, że dzisiaj naszym jedynym problemem jest to, że trudno dostać bilety.

Przedstawienie trwa około 3 godziny i 35 minut. Bilety na to wydarzenie w cenie 45 zł można nabyć w kasie kina oraz Centrum Informacji Turystycznej.

Tekst: Marzena Góra