Turyści pieszo i na rowerach

Miasto z Wizją / 09.04.2017 / Komentarze
Rajd "Leśne ścieżki" z Kołem PTTK "Wiarusy"

Super zabawę dla miłośników wypoczynku na świeżym powietrzu zafundowało w niedziele (.9.04) Wojskowe Koło PTTK "Wiarusy".

Chętnych, jak zawsze nie brakowało. Start rajdu nastąpił spod siedziby szczecineckiego Rejonu Generalnej Dyrekcji Dróg i Autostrad przy ul. Pilskiej. Piechurzy pomaszerowali leśnym drogami przez Miękowo, zobaczyli plac budowy obwodnicy Szczecinka w ciągu drogi ekspresowej S11 i ścieżką turystyczną im. Jana Pawła II dotarli do mety rajdu przy kościele pw. św. Franciszka z Asyżu. Z kolei turyści "zmotoryzowani" pojechali rowerami przez Turowo, Wilcze Laski, Lotyń, Drawień, Żółtnicę i dalej na metę rajdu. Dystans zacny, bo ponad 30 km.

Na mecie rajdu jego uczestnicy odpoczęli przy ognisku spożywając turystyczną pieczoną kiełbaskę. Odbyły się też konkursy rekreacyjne z nagrodami. Ponadto dla każdego turysty była pamiątkowa odznaka rajdowa. Z kolei dla chętnych potwierdzenie punktów na odznakę OTP i OTK oraz pamiątkowa pieczątka.

- Tak jak obiecałem jest wspaniała aura, ciepło i słonce wygląda za chmur - mówi "Miastu z Wizją" Bogdan Bereszyński, szef "Wiarusów". - Kogo z nami dziś nie ma niech żałuje. Wspaniale się bawimy, a kilka godzin spędzonych w gronie znajomych i przyjaciół, do tego na świeżym powietrzu to rzecz wprost bezcenna. Już dziś zapraszam miłośników turystyki pieszej, rowerowej i kajakowej na kolejne imprezy organizowane przez "Wiarusy".