Tydzień Straży Miejskiej - 120 interwencji

Miasto z Wizją / 20.03.2017 / Komentarze
Pomoc kierowcom i wykroczenia w ruchu drogowym

W ubiegłym tygodniu strażnicy miejscy podjęli 120 interwencji w stosunku do 90 osób.

- Za pomocą kamer monitoringu miejskiego operatorzy ujawnili 25 zdarzeń, z czego w 21 przypadkach interwencję podejmowały nasze patrole - mówi "Miastu z Wizją" Grzegorz Grondys, komendant SM.

- Z liczby 120 interwencji najwięcej, bo 50 dotyczyło wykroczeń w ruchu drogowym polegających na niestosowaniu się do znaków i sygnałów drogowych lub parkowania w miejscach niedozwolonych. Taka sama tendencja występuje przy zgłoszeniach telefonicznych.

W minionym tygodniu strażnicy dwukrotnie pomagali w uruchomieniu samochodów. W poniedziałek (13.03) około godz. 21.30 na ul. Szczecińskiej udzielili pomocy kierowcy Opla, a w czwartek (16.03) przed godz. 6 pospieszyli z pomocą kierowcy Mercedesa.

W sobotę (18.03) po godz. 11 operator kamer monitoringu wizyjnego zauważył mężczyznę żebrzącego przy ul. Boh. Warszawy. Po wylegitymowaniu okazało się, że jest on narodowości rumuńskiej. Po pouczeniu nakazano mu opuścić to miejsce.

- W ubiegłym tygodniu do schroniska dla zwierząt przekazaliśmy 6 psów wcześniej oddanych pod opiekę strażników lub przez nich odłowionych - ko0ńczy G. Grondys.