Tydzień Straży Miejskiej

  • Aktualności
Miasto z Wizją / 19.06.2017 / Komentarze
108 interwencji, jazda bez prawa jazdy, rozklejanie plakatów bez zezwoleń i nietrzeźwy "spacerowicz"

W minionym tygodniu strażnicy miejscy podjęli 108 interwencji w stosunku do 136 osób.

- Za pomocą kamer monitoringu miejskiego operatorzy ujawnili 24 zdarzenia, z czego w 21 przypadkach interwencję podejmowały nasze patrole – mówi nam komendant SM Grzegorz Grondys.

- Od pewnego czasu w Szczecinku w pobliżu kościołów pojawiały się wywieszone na latarniach ulicznych ogłoszenia o sprzedaży różnych artykułów w cenach promocyjnych. Ogłoszenia zostały wywieszone bez wymaganych zezwoleń. 12 czerwca strażnicy udali się na miejsce prowadzenia takiej sprzedaży i ustalili winnego rozplakatowania. Oprócz ukarania go mandatem karnym, został on także zobligowany do usunięcia plakatów.

Dzień później, 13 czerwca ok. godziny 1:25 strażnicy miejscy podczas patrolowania ulicy Winnicznej zauważyli wyjeżdżający z parkingu targowiska miejskiego samochód osobowy, którym kierował znany im doskonale z wielu interwencji mężczyzna. - Wiedząc, że nie posiada on uprawnień do kierowania pojazdami funkcjonariusze powiadomili Policję. Mężczyzna ten podjechał do sklepu z alkoholem na ul. Wyszyńskiego i tam został zatrzymany do kontroli przez policję - mówi Grzegorz Grondys. - Faktycznie okazało się, że sam nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami, a samochód nie ma aktualnych badań technicznych.

W środę, 14 czerwca około godziny 23:50 na ul. Wyszyńskiego operator kamer zauważył mężczyznę chodzącego środkiem jezdni. Mężczyzna ten przy sklepie z alkoholem rozbił butelkę. Na miejscu został wylegitymowany celem sporządzenia na niego wniosku o ukaranie.

W czwartek, 15 czerwca ok. godz. 5.20 patrol straży miejskiej patrolując ul. Polną zauważył leżącego na trawie mężczyznę. Na twarzy miał widoczne ślady obrażeń. Twierdził, że brał udział w bójce. Mężczyznę strażnicy doprowadzili do miejsca zamieszkania.

Tego samego dnia funkcjonariusze Straży Miejskiej zabezpieczali dwie procesje odbywające się z okazji święta w parafii przy ul. Bukowej oraz w parafii przy ul. Kołobrzeskiej. Z kolei w niedzielę, 18 czerwca zabezpieczali także popołudniowy Marsz dla Życia i Rodziny.

Tekst: Marzena Góra
Foto: Sławomir Włodarczyk