Ulgowe przejazdy, plany zagospodarowania i rozliczenia z przeszłością

Miasto z Wizją / 24.01.2018 / Komentarze
Obrady w ratuszu

W poniedziałek 29 stycznia na pierwszej w tym roku sesji zwyczajnej spotka się Rada Miasta. W porządku obrad widnieje 17 punktów.

Po załatwieniu spraw regulaminowych radni podejmą uchwałę w sprawie wyrażenia zgody na udzielenie bonifikaty od opłaty rocznej z tytułu trwałego zarządu nieruchomości na rzecz Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

W dalszej części obrad rada podejmie kolejne uchwały, m.in. w sprawie: * cen za usługi przewozowe środkami miejskiej komunikacji zbiorowej

Więcej w artykule:

* określenia wysokości opłaty za korzystanie z wychowania przedszkolnego w przedszkolu publicznym oraz oddziałach przedszkolnych, które funkcjonują w szkołach podstawowych oraz czasu przeznaczonego na bezpłatne nauczanie, wychowanie i opiekę w przedszkolu publicznym prowadzonym przez miasto

* ustalenia trybu udzielania i rozliczania oraz trybu przeprowadzania kontroli prawidłowości pobrania i wykorzystania dotacji udzielanych z budżetu miasta dla niepublicznych: szkół, przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych oraz innych form wychowania przedszkolnego prowadzonych przez osoby fizyczne i osoby prawne niebędące jednostkami samorządu terytorialnego.

* przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego „Marcelin-1” oraz „Raciborki”

* przystąpienia do sporządzenia zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego „Pilska-2”, obszaru „Koszalińska-1”, a także w sprawie uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego terenu „Kilińskiego”.

Radni podejmą też decyzję w sprawie pozbawienia Odznaki Honorowej „Zasłużony dla Miasta Szczecinek” dwóch byłych oficerów Służby Bezpieczeństwa

Więcej w artykule:

oraz rozpatrzą skargę na działania Dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Sprawozdanie Burmistrza, informacja Przewodniczącej Rady Miasta oraz zapytania radnych zakończą obrady.

Początek sesji o godz. 9.