Ulica 28 Lutego "łysa", ale niedługo

Miasto z Wizją / 08.04.2017 / Komentarze
Dyr. Powiatowego Zarządu Dróg Włodzimierz Fil: W sobotę 22 kwietnia przeprowadzimy nasadzenia młodych drzewek

Jak już pisaliśmy w artykule: "W sobotę lepiej omijać…"

na jednej z głównych ulic Szczecinka, na odcinku od Placu Zesłańców Sybiru do ul. Wyszyńskiego trwa wycinka drzew. Powód?

- Ich zły stan fizyczny i sanitarny, czyli posusz, ubytki, martwa tkanka i pęknięcia wzdłużne - mówi "Miastu z Wizją" Włodzimierz Fil, szef PZD w Szczecinku.

- Nie bez znaczenia są też kwestie bezpieczeństwa. Część drzew stoi na "słowo honoru", ogranicza widoczność na przejściach dla pieszych i niebezpiecznie pochyla się w stronę jezdni. Przy ul. Wiśniowej pilarz ledwo dotknął pnia, a drzewo poleciało na jezdnię razem… z korzeniami. Aż strach pomyśleć, co by mogło się stać przy silniejszych wiatrach.

Jak powiedział nam W. Fil, w sobotę 22 kwietnia w miejsce starych usuniętych dziś drzew zostaną posadzone młode klony.

- Przepraszam kierowców i mieszkańców ulicy za utrudnienia, ale musieliśmy to wreszcie zrobić - dodaje nasz rozmówca. - Utrudnienia na odcinakach ul. 28 Lutego potrwają do godzin popołudniowych.