Ulica Koszalińska doczeka się remontu

Miasto z Wizją / 28.04.2017 / Komentarze
Najpierw projekt. Tego zadania podejmie się firma „Termo-Instal” z Człuchowa

Kierowcy poruszający się ul. Koszalińską od jakiegoś czasu wspominają, że nawierzchnia jezdni wymagałaby już „odświeżenia”. Co prawda jej stan nie jest jeszcze aż tak zły, ale jednak remont drogi zdecydowanie poprawiłby komfort zmotoryzowanych mieszkańców, którzy często korzystają z tej trasy. Zanim jednak będą mogli poruszać się wyremontowaną jezdnią, będą musieli liczyć się z „chwilowymi” niedogodnościami.  Wkrótce na ul. Koszalińskiej mają rozpocząć się prace remontowe.

Powiat szczecinecki – zarządca drogi – podjął już nie tylko decyzję o jej modernizacji, ale także wyłonił wykonawcę, który podejmie się tego zadania. Prace będą prowadzone na odcinku mierzącym ok. 400 m – od skrzyżowania z ul. Myśliwską do skrzyżowania z drogą krajową nr 11.

Najkorzystniejszą ofertę na wykonanie dokumentacji projektowej przebudowy wspomnianej drogi złożyła firma „Termo-Instal Technika Grzewcza, Gazowa i Sanitarna Zygmunt Cheba” z Człuchowa. Przyszły wykonawca wycenił to zadanie na 33 tys. 210 zł. Drugą, znacznie wyższą ofertę złożyła szczecinecka firma, proponując 45 tys. 264 zł.

Tekst: Marzena Góra
Foto: Sławomir Włodarczyk