Ulicami miasta przeszedł rozśpiewany korowód

Miasto z Wizją / 09.04.2017 / Komentarze
Były to już piąte tak huczne obchody Niedzieli Palmowej w Szczecinku

W niedzielę, 9 kwietnia ulicami miasta kolejny raz przeszedł barwny korowód. Widowiskowy pochód, towarzyszący przygotowaniom do nadchodzących świąt Wielkiej Nocy, w Szczecinku zorganizowany został już po raz piąty. Zanim jednak Orszak Niedzieli Palmowej – będący nawiązaniem do wydarzeń rozgrywających się w Jerozolimie dwa tysiące lat temu – wyruszył spod kościoła pw. Ducha Świętego, w świątyni odbyła się uroczysta msza święta. Następnie rozśpiewany tłum przeszedł ulicami Piłsudskiego, Mickiewicza, 3-go Maja i Ordona, aby zakończyć pochód przy muszli koncertowej.

Nim jednak dotarli oni do parku miejskiego, tradycyjnie na drodze przemarszu rozegrane zostały scenki biblijne, każdorazowo stanowiące największą atrakcję Orszaku. Pierwsza z nich zaprezentowana została przed kościołem pw. Ducha Świętego. Następnie korowód przeszedł ul. Piłsudskiego oraz ul. Mickiewicza, gdzie na balkonie szczecineckiej Szkoły Muzycznej, gdzie również odegrano biblijny epizod. Ostatni, finałowy akt tej ulicznej sztuki miał miejsce przy muszli koncertowej. Tradycyjnie już w aktorów wcielili się starosta Krzysztof Lis, burmistrz Białego Boru Paweł Mikołajewski, wójt Ryszard Jasionas oraz dyrektor ZSS STO Wiesław Suchowiejko.

Pochód tradycyjnie zakończył się w parku miejskim na terenie przy muszli koncertowej.  Tu na mieszkańców czekał ciepły posiłek. Organizatorzy - ks. Marek Kowalewski i Jadwiga Nowak z parafii pw. św. Franciszka z Asyżu - zadbali również o artystyczną oprawę tego wydarzenia, a także o gry i zabawy dla najmłodszych. Z kolei atrakcją, która wzbudziła najwięcej emocji wśród nieco starszych uczestników orszaku, był odbywający się co roku konkurs na największą i najładniejszą palmę wielkanocną.

Tekst, foto: Marzena Góra