W takiej szkole aż chce się uczyć

  • Aktualności
Miasto z Wizją / 25.04.2017 / Komentarze
W ZS nr 6 im. Stanisława Staszica odbył się coroczny Piknik Gimnazjalisty

Dzisiejszej (25.04) wizyty w Zespole Szkół nr 6 im. Stanisława Staszica gimnazjaliści, którzy odwiedzili mury placówki z okazji organizowanego tu Pikniku Gimnazjalisty, z całą pewnością długo nie zapomną. Zwiedzanie okolicy z podnośnika wozu strażackiego, pieczenie ciastek i zdobienie tortów, zabawa ze szkolnymi owcami, kozą Krzysią czy kucem, a nawet… zszywanie świńskiej raciczki to tylko niektóre z atrakcji, jakie pracownicy i uczniowie placówki przygotowali tego dnia dla swoich młodszych kolegów, aby zachęcić ich do kontynuowania nauki właśnie w tym miejscu. Sądząc po zainteresowaniu gimnazjalistów, którzy z chęcią korzystali z wszystkich stanowisk, część z nich z całą pewnością przekonała się, że warto właśnie tu przez kolejnych kilka lat kontynuować swoją edukacyjną drogę.

- Jest to taki dzień szczególny, w którym zapraszamy do naszej placówki wszystkie osoby zainteresowane rozpoczęciem nauki w naszej szkole, aby pokazać im budynek szkoły oraz warunki, w jakich pracujemy i uczymy się. Chcemy jednocześnie przybliżyć im proponowane przez nas kierunki kształcenia, odpowiedzieć na wszystkie ich pytania, a przede wszystkim pokazać im, w jak fantastycznej atmosferze mogą spędzić najbliższe trzy czy cztery lata – mówią organizatorzy.

- Naszym głównym celem jest pokazanie, że w szkole nie tylko się uczy, ale również można się tu świetnie bawić i cieszę się, ze tak też jest to odbierane. Wszystkie atrakcje tak naprawdę są związane z kierunkami kształcenia, jakie oferuje nasza szkoła. Jako że uczymy w LO o specjalności Ratownictwo i Ochrona Pożarowa, więc prezentujemy sprzęt i pokazy strażackie czy pokazy ratownictwa medycznego. Nauczamy również m.in. w Technikum Żywienia, dlatego dziś pokazujemy pracownie kulinarne i częstujemy pysznościami, które zostały upieczone według przepisów autorskich naszych uczniów oraz nauczycieli. W ramach zachęcenia do podjęcia nauki na kierunku Technik Weterynarii , prezentujemy nasze szkolne zwierzęta i pracownię weterynaryjną, gdzie każdy może chociażby zobaczyć, jak wykonać USG zwierzaka czy podstawowe zabiegi.

Prezentacja objęła także Technikum Agrobiznesu – tu mogliśmy przyjrzeć się z bliska maszynom agrotechnicznym i wziąć udział w interaktywnych zajęciach z zakresu rachunkowości i bankowości. Z kolei gimnazjaliści zainteresowani kierunkiem Ochrony Środowiska mieli okazję przeprowadzenia różnego rodzaju doświadczeń związanych z tym zawodem. Tego dnia mury Zespołu Szkół nr 6 odwiedzili m.in. uczniowie z Gimnazjum nr 1 im. Zjednoczonej Europy, Gimnazjum nr 2 przy ZS im. Jana III Sobieskiego i Gimnazjum nr 3 im. Adama Giedrysa ze Szczecinka, a także ze szkół gimnazjalnych z Barwic, Łubowa czy Grzmiącej. Dodajmy, że dzisiejsze spotkanie wpisało się w trwający tu właśnie coroczny Tydzień Kultury.

Tekst, foto: Marzena Góra