Więcej bezrobotnych w mieście i powiecie

Miasto z Wizją / 30.01.2016 / Komentarze
Wskaźnik bezrobocia w Szczecinku - 9,5 proc.

Na koniec stycznia br. w rejestrach Powiatowego Urzędu Pracy figurowało 6087 osób bezrobotnych (powiat).

- To o 325 osób więcej niż miesiąc wcześniej i zarazem o 739 osób mniej niż rok temu - mówi "Miastu z Wizją" Wiesław Kosmala, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy.

- Z kolei w mieście na koniec stycznia mieliśmy zarejestrowane 2464 osoby poszukujące zatrudnienia, w tym 1296 kobiet. To o 145 osób więcej niż na koniec grudnia 2015 roku i o 295 mniej niż rok temu. Wskaźnik bezrobocia w Szczecinku wynosi 9,5 proc. Z kolei stopa bezrobocia w powiecie za grudzień ub. roku to 22,3 proc.

Jak powiedział nam dyr. Kosmala, żaden z pracodawców w Szczecinku i regionie nie zgłosił zamiaru prowadzania zwolnień grupowych.

Aktualnie szczecinecki PUP dysponuje 72 ofertami pracy. Pracodawcy w mieście i regionie poszukują m.in.: monterów sprzętu elektroinstalacyjnego - 20 ofert (praca w Szczecinku), operatorów urządzeń do produkcji wyrobów spirytusowych - 4 oferty (praca w Trzebielu), sprzedawców - 3 oferty (praca w Szczecinku), pilarzy - 4 oferty (praca w Grzmiącej) oraz pracowników zakładu pogrzebowego - 2 oferty (praca w Szczecinku).