Więcej pociągów na szczecineckim dworcu PKP

Miasto z Wizją / 11.03.2017 / Komentarze
Zmiany w rozkładzie jazdy na torach

W niedzielę 12 marca w życie wejdzie pierwsza w tym roku korekta rozkładu jazdy pociągów. Będzie obowiązywać do soboty 10 czerwca. Później przewoźnicy po torach (do grudnia br.) zaplanowali jeszcze kilka jego zmian.

Jakie nowości u kolejarzy? Wiadomo już, że Pendolino do nas nie przyjedzie. Nie pozwala na to stan techniczny szlaku kolejowego z Piły przez Szczecinek do Białogardu. Znając tempo prac w PKP PLK na najszybszy pociąg w Polsce poczekamy jeszcze długo, bardzo długo.

Od marcowej niedzieli na szczecineckim dworcu PKP "gościć" będziemy więcej pociągów. Przewozy Regionalne dokonały niewielu zmian w swojej ofercie. Pierwszy pociąg wyruszający w podróż z naszego dworca odjedzie o godz. 4.27 - do Szczecina. Do celu podróży dotrze po równo 3 godzinach jazdy.

O godz. 4.53 odjedzie ze Szczecinka poranny skład do Słupska. W dniach 13-22 marca w jego rolę wcieli się… autobus. Będzie on kursować na odcinku Szczecinek - Biały Bór. Z tego względu, jak zastrzegają kolejarze, niemożliwy będzie przewóz rowerów.

O godz. 5.15 pojedziemy do Kołobrzegu, o godz. 5.20 drugim porannym składem do Słupska (bez wsparcia autobusu), o godz. 6.20 do Koszalina a 5 minut później - pierwszym porannym pociągiem do Poznania. O godz. 6.30 w drogę wyruszy pociąg do Szczecina, a o godz. 6.32 do Chojnic.

Z kolei o godz. 7.49 ze szczecineckiego dworca odjedzie pospieszny skład IC "Malczewski". Zawiezie on pasażerów przez Poznań, Wrocław, Opole, Kraków, Rzeszów do Przemyśla. Do celu podróży dotrze o godz. 19.22.

Poranny rozkład jazdy uzupełnią jeszcze pociągi odjeżdżające w kierunku: Słupska (godz. 9.28 - z autobusem do Białego Boru, w dn. 13-22.03), Kołobrzegu - godz. 9.47 i Szczecina - godz. 9.48

Reasumując: W ciągu doby, zgodnie z nowym rozkładem jazdy, mieszkańcy Szczecinka otrzymają do dyspozycji połączenia (w zależności od dnia tygodnia) do Szczecina – o godz.: 4.27, 6.30, 9.48, 15.50 oraz godz. 18.55.

Do Białogardu, Koszalina i Kołobrzegu pojedziemy o godz.: 5.15, 6.20 (Koszalin), 9.47 (Kołobrzeg), 11.57 (Koszalin), 12.36 (Kołobrzeg - TLK "Gwarek"), 14.21 (Kołobrzeg), 15.42 (Kołobrzeg), 6.17 (Kołobrzeg - TLK "Szkuner"), 16.39 (Kołobrzeg - TLK "Kochanowski"), 17.50 (Kołobrzeg), 20.16 (Koszalin) oraz o godz. 21.07 (Kołobrzeg - IC "Malczewski").

Z kolei do Chojnic pojedziemy o godz.: 6.32, 15.35 i 18.34.

Przewoźnicy w nowym rozkładzie jazdy oferują nam też bezpośrednie połączenia m.in. z: Wrocławiem, Krakowem, Katowicami, Bielsko - Biała oraz Warszawą,

Uwaga! Godziny niektórych w porównaniu do obecnie funkcjonującego rozkładu jazdy - od 12 marca znacząco się zmienią. Dlatego przed wyruszeniem w podróż zachęcamy do zasięgnięcia informacji w PKP.

Przewoźnicy zastrzegli też, że w ramach rozkładu jazdy pociągów 2017 zaplanowano jeszcze jego kilka korekt, głównie z uwagi na prowadzone prace remontowo - modernizacyjne na liniach kolejowych.