Wilki, Mateusz Ziółko i Landberry przywitają wakacje w Szczecinku!

Miasto z Wizją / 10.04.2017 / Komentarze
Znamy już więcej szczegółów odnośnie tegorocznej imprezy organizowanej z okazji rozpoczęcia lata

Przez ostatnie trzy lata mieszkańcy Szczecinka oraz przyjezdni goście witali wakacje na placu koncertowym na os. Zachód w rytm muzyki disco polo. Teraz będzie nieco inaczej. Jak informowaliśmy w minionym tygodniu, w tym roku festiwal disco polo nad Trzesieckiem się nie odbędzie - na wszystkich miłośników koncertów czekać będzie jeszcze większa niespodzianka. Na pożegnanie lata zorganizowana zostanie impreza ze znacznie większym rozmachem. Będzie to największe imprezowe wydarzenie w historii miasta, przebijające nawet Wielkie Odliczanie do ESKA Music Awards, które odbyło się u nas w 2015 roku i było jak do tej pory największą imprezą zorganizowaną nad Trzesieckiem. Więcej na ten temat pisaliśmy w artykule „Zamiast festiwalu disco polo będzie… największa impreza w historii Szczecinka!”

Nie oznacza to jednak, że zapomniano o wieloletniej tradycji, jaką bez wątpienia w Szczecinku są wydarzenia muzyczne organizowane również na początku lata. Nie inaczej będzie i tym razem. Oprócz wspomnianego koncertu zamykającego sezon imprez plenerowych, w naszym mieście odbędzie się także duża impreza z okazji przywitania wakacji. Organizatorzy są w trakcie dokonywania ostatnich ustaleń - wiadomo już, kto w tym czasie wystąpi na szczecineckiej scenie.

- Oczywiście w tegorocznym kalendarzu dużych imprez plenerowych nie mogło zabraknąć również tej odbywającej się co roku na początku lata. Możemy już zdradzić, że na scenie w Szczecinku zagra znany chyba wszystkim doskonale zespół Wilki – mówi nam Łukasz Koczan, wicedyrektor Samorządowej Agencji Promocji i Kultury..

Jak przyznaje nasz rozmówca, to nie jedyna muzyczna niespodzianka zaplanowana podczas wspomnianej imprezy. Przed szczecinecka publicznością wystąpi także polski pianista  i wokalista Mateusz Ziółko, znany m.in. z takich kawałków, jak „W płomieniach”, „Szkło” czy „7 Rzeczy” nagranego razem z Liberem. To także zwycięzca III edycji programu „The Voice of Poland” oraz laureat głównej nagrody w konkursie "Superdebiuty 2014" podczas 51. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.

Na tym nie koniec niespodzianek. Tegoroczne wakacje przywitamy także z artystką Małgorzatą Uściłowską, ukrywającą się pod scenicznym pseudonimem Landberry. To nie tylko wokalistka, ale także autorka tekstów i kompozytorka, która sprawnie eksperymentuje z muzyką elektroniczną. Jak zapowiadają organizatorzy, podczas imprezy z okazji rozpoczęcia wakacji czekają nas także liczne atrakcje dodatkowe.

Tekst: Marzena Góra
Foto: Wilki/Mateusz Ziółko/Landberry