Z górskiego stoku na... narty w Szczecinku

Miasto z Wizją / 18.02.2016 / Komentarze
Na stokach Ośrodka Narciarskiego Kotelnica Białczańska stoją trzy nowe banery promujące nasz WakePark

Szczecinek z roku na rok jest miejscem coraz bardziej znanym wśród zagorzałych miłośników sportów wodnych. Wszystko to za sprawą największego w Polsce i zaliczanego do najdłuższych na świecie wyciągu do nart wodnych. Tej zimy o największej atrakcji Szczecinka mogli się dowiedzieć także turyści aktywnie korzystający z zimowych szaleństw w odległej o 700 km Białce Tatrzańskiej. W Kotelnicy Białczańskiej, czyli w największym ośrodku narciarskim w Polsce, po raz kolejny pojawiły się billboardy zachęcające do odwiedzenia naszego miasta. Akcja promocyjna, zachęcająca narciarzy do przyjazdu nad Trzesiecko, trwa tu już od kilku lat.

- Od grudnia 2015 roku na stokach Ośrodka Narciarskiego Kotelnica Białczańska stoją trzy nowe banery promujące WakePark Szczecinek, który otrzymał certyfikat POT za najlepszy Produkt Turystyczny minionego roku – mówi Roksana Malinowska ze Szczecineckiej Lokalnej Organizacji Turystycznej. - Już od prawie 3 lat SzLOT oraz Ośrodek Narciarski Kotelnica Białczańska prowadzą współpracę partnerską, w ramach której promowane są dwa największe wyciągi w Polsce. Ponad 8 mln narciarzy i snowboardzistów co roku zjeżdża na 9 trasach narciarskich w Kotelnicy Białczańskiej.

Celem wspominanej akcji promocyjnej jest połączenie sportów zimowych oraz letnich. Tym samym kiedy s kończy się sezon na narty i snowboard, alternatywą dla tych, którzy aktywnie spędzają czas, są właśnie narty wodne i wakeboarding – oczywiście w Szczecinku.

Tekst: Marzena Góra
Zdjęcia: SzLOT